Park Miliona Świateł powraca! Zobacz, jak się prezentuje [GALERIA]

2022-10-15 9:22

Najjaśniejsza bajkowa sceneria jest w Łodzi! Park Miliona Świateł wystartuje w sobotę 15 października. Ciekawe iluminacje świetlne są rozmieszczone na 15 hektarach Parku Źródliska, więc będzie co oglądać.

Park Miliona Świateł ponownie otwarty. Niektórzy już w piątek mogli zobaczyć jak to wygląda, ale oficjalne otwarcie będzie w sobotę 15 października. Park Źródliska, gdzie mieszczą się atrakcje, był aranżowany od miesiąca, żeby był gotowy na otwarcie. Jego cała powierzchnia wynosi 15 hektarów, a nad iluminacjami pracowało 120 osób. Scenografia przyjechała w aż 12 tirach.

- Park wystartował. Co prawda jeszcze testowo, ale od soboty zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców naszego miasta, regionu i całej Polski, bo tacy też przyjeżdżali. W zeszłym roku, park odwiedziło około 120 tys. osób. Myślę, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej – mówi Piotr Kurzawa z Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Park będzie cieszył oczy widzów swoim bajkowym klimatem.

- Można zobaczyć miliony światełek, które tworzą barwną instalację w klimacie Alicji w Krainie Czarów. Zaczynamy od tunelu, który prowadzi nas w głąb parku. W środku jest wyjątkowa instalacja, taka muzyczno-świetlna, w punkcie centralnym parku Źródliska mienić się będzie w trybie ciągłym, co tworzy wyjątkową aranżację. Najlepiej szukać miejsca, żeby patrzeć trochę z góry, więc można brać dzieciaki na barana. To jest olbrzymie. Kilkaset metrów kwadratowych rozświetlonej przestrzeni. Jest też sporo dodatkowych elementów, np. tunel palmowy, który prowadzi do kawiarni znajdującej się w palmiarni. Jest sporo dodatkowych elementów, ale oczywiście wszystko w klimacie Alicji - dodaje

- Przede wszystkim świetlna instalacja w punkcie centralnym, tunel palmowy, poszczególne elementy nawiązujące do Alicji. Powiem szczerze, że jeszcze nie widziałem parku w całości, a to jest pierwszy raz kiedy są włączone wszystkie instalacje w tym samym czasie. Poszczególne elementy już świeciły, ale w takim formacie widzimy to po raz pierwszy – o tegorocznych nowościach informuje Piotr Kurzawa.

Park postarał się spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających widzów. Oprócz ciekawych instalacji świetlnych, zobaczymy postacie z Alicji w Krainie Czarów. To wszystko tworzy bajkowy klimat.

- Umilamy ludziom czas przede wszystkim, ubarwiamy scenerię[…] Można pozwiedzać, zobaczyć iluminacje świetlne, spędzić miło czas i poznać ciekawych ludzi.

- Nawet ja jako dorosła mam odrobinę przyjemności i możliwość oderwania się od tej szarej, trudnej codzienności.

Park Miliona Świateł jest dostępny od godz. 17.00 do 22.00 (ostatnie wejście możliwe do 21.00) od poniedziałku do niedzieli. Wejście znajduje się od strony al. Piłsudskiego, zaś wyjście przy placu Zwycięstwa. Bilety można zakupić na stronie: parkmilionaswiatel.pl lub w kasach stacjonarnych otwieranych w godz. 17.00-21.00.

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE