Otwarcie hoteli w Łodzi

i

Autor: Pixabay.com

Otwarcie hoteli. W Łodzi hotelarze zacierają ręce! Chętnych na nocleg nie brakuje [WIDEO]

2021-02-12 15:10

Walentynki będzie można spędzić w hotelu! Od dzisiaj obowiązują poluzowane obostrzenia. Otwarte zostały m.in. pływalnie, stoki czy hotele. Łódzcy hotelarze zacierają ręce, bo chętnych na rezerwacje pokoi nie brakuje.

Wybraliśmy się do łódzkiego hotelu Ambasador, by zobaczyć jak wygląda pierwszy dzień luzowania obostrzeń.

- Hotel jest przygotowywany od kiku dni - mówi Artur Gawlik, przedstawiciel hotelu. - Pokoje są odświeżane, kuchnia przygotowuje więcej posiłków, bo liczymy na to, że będzie większe zapotrzebowanie. Zgodnie z rozporządzeniem, posiłki będą dowożone do pokoi. Najwięcej przygotowań było z basenem. Trzeba było nalać i podgrzać wodę - to jest czasochłonne.

Hotelarze sa gotowi by przyjąć gości!

 Jak przyznają pracownicy hotelu, po ogłoszeniu zluzowania obostrzeń było sporo telefonów, zapytań i rezerwacji.

- Telefony się urywają. Widać, że goście są spragnieni, czekali już od konferencji premiera na oficjalne informacje od nas - mówi Kinga Sapun, recepcjonistka.

Gdy rozmawialiśmy, w systemie było już ok. 90 rezerwacji. Turyści przyjeżdżają na 1-2 doby. Spędzenie weekendu w hotelu to popularny pomysł na walentynki.

- Ale zdarzają się też rodziny z dziećmi - zaznacza Kinga Sapun

Pracownicy bardzo cieszą się na przybycie gości.

- Zupełnie inaczej pracuje się z żywym człowiekiem - mówi nam recepcjonistka. - To zupełnie inne wrażenia, kiedy jest się chociaż do kogoś odezwać.

- Mam nadzieję, że to nie będą tylko dwa tygodnie otwarcia - dodaje Artur Gawlik. - Liczę na to, że będzie to już na stałe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE