kurier

i

Autor: Pexels

Oszuści podszywają sie pod DPD. Informują o dopłacie do przesyłki

2022-12-09 10:04

Oszuści znaleźli kolejny sposób, by okraść Polaków przed świętami. Podszywając się pod firmę kurierską DPD informują o konieczności dopłaty do przesyłki. Jak tłumaczą, wszystko z powodu nadwagi paczki. Nie dajcie się na to nabrać!

Oszuści podszywają się pod DPD

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a dla oszustów oznacza to zwiększone szanse na kradzież. Często kupujemy przez internet  np. z prezenty i zdarza się, że od nadmiaru gubimy się już w zamówieniach. I na tym korzystają złodzieje. Teraz po raz kolejny znaleźli sposób, by dobrać się do portfeli Polaków. Podszywają się pod firmę kurierską DPD i wysyłają wiadomości, w których informują o konieczności dopłaty za przesyłkę.

Oszuści informują o "nadwadze paczki"

Złodzieje wysyłają do Polaków wiadomości SMS, w których, podając się za firmę DPD, informują o wstrzymaniu wysyłki przesyłki. Tłumaczą to nadwagą paczki i zalecają uregulowanie płatności. Zazwyczaj podają bardzo niskie kwoty typu 2,50 zł. Jednak, gdy tylko klikniemy w link zawarty w wiadomości, dajemy przestępcom dostęp do naszej bankowości.

Nie dajmy się oszukać!

W przypadku otrzymania SMS-a tego rodzaju, pod żadnym pozorem nie należy otwierać otrzymanego linku, ponieważ nasz dane trafiają wyłącznie do przestępców i nie ma to nic wspólnego z przesyłką. Próby oszustwa zawsze można zgłosić do CERT, dzięki czemu być może oszczędzimy innym osobom stania się ofiarami oszustów. Warto też swoją wiadomość usunąć, a  numer zablokować.

Radny próbował zamurować wejście do Urzędu Miasta Łodzi

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE