kurier

i

Autor: Pexels

Oszuści podszywają sie pod DPD. Informują o dopłacie do przesyłki

2022-12-09 10:04

Oszuści znaleźli kolejny sposób, by okraść Polaków przed świętami. Podszywając się pod firmę kurierską DPD informują o konieczności dopłaty do przesyłki. Jak tłumaczą, wszystko z powodu nadwagi paczki. Nie dajcie się na to nabrać!

Oszuści podszywają się pod DPD

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a dla oszustów oznacza to zwiększone szanse na kradzież. Często kupujemy przez internet  np. z prezenty i zdarza się, że od nadmiaru gubimy się już w zamówieniach. I na tym korzystają złodzieje. Teraz po raz kolejny znaleźli sposób, by dobrać się do portfeli Polaków. Podszywają się pod firmę kurierską DPD i wysyłają wiadomości, w których informują o konieczności dopłaty za przesyłkę.

Oszuści informują o "nadwadze paczki"

Złodzieje wysyłają do Polaków wiadomości SMS, w których, podając się za firmę DPD, informują o wstrzymaniu wysyłki przesyłki. Tłumaczą to nadwagą paczki i zalecają uregulowanie płatności. Zazwyczaj podają bardzo niskie kwoty typu 2,50 zł. Jednak, gdy tylko klikniemy w link zawarty w wiadomości, dajemy przestępcom dostęp do naszej bankowości.

Nie dajmy się oszukać!

W przypadku otrzymania SMS-a tego rodzaju, pod żadnym pozorem nie należy otwierać otrzymanego linku, ponieważ nasz dane trafiają wyłącznie do przestępców i nie ma to nic wspólnego z przesyłką. Próby oszustwa zawsze można zgłosić do CERT, dzięki czemu być może oszczędzimy innym osobom stania się ofiarami oszustów. Warto też swoją wiadomość usunąć, a  numer zablokować.

Radny próbował zamurować wejście do Urzędu Miasta Łodzi