Oskar nieruchomości dla łódzkiego Monopolis!

2020-09-16 1:14 Ela Piotrowska
Oskar nieruchomości dla łódzkiego Monopolis!
Autor: EP

Łódzka inwestycja zdobyła w Paryżu najważniejsze światowe wyróżnienie branży nieruchomości. W konkursie MIPIM Awards 2020 Monopolis zwyciężyło w kategorii "mixed-use", czyli funkcje mieszane.

W ścisłym finale MIPIM Awards 2020 Monopolis było jedynym kandydatem z Europy . "Odważne połączenie architektury historycznej i high-tech tworzy świetną przestrzeń dla biznesu i sztuki, a nowoczesne i przyjazne przestrzenie są idealne do pracy i codziennych zajęć. Monopolis można uznać za miasto w mieście" - napisano w uzasadnieniu nominacji. Monopolis pokonało projekty z Singapuru, Bangkoku i Montrealu.

Oskar nieruchomości dla łódzkiego Monopolis!
Autor: mat.Monopolis

- Jestem dumny i jestem szczęśliwy. Oprócz tego, że robimy piękne rzeczy, chcemy, by Łódź była znana, rozpoznawalna. Spełniamy swoje marzenia. Dzisiaj Łódź wygrała - mówił tuż po odebraniu nagrody Krzysztof Witkowski, prezes Virako.

Monopolis to unikatowy kompleks, powstały dzięki adaptacji zabytkowych zakładów Monopolu Wódczanego z 1902 roku, trzeciego co do wielkości zespołu fabrycznego w Łodzi. Ten niepowtarzalny projekt realizowany w centrum Łodzi łączy w sobie funkcję biurową, usługową oraz kulturalną wraz z szeroką ofertą gastronomiczną.

Dzień przez zdobyciem Oskara nieruchomości Monopolis zwyciężyło w kategorii "architektura", w konkursie Prime Property Prize 2020.