Łódzkie słonie

i

Autor: B.D.

Orientarium Zoo Łódź szuka opiekuna słoni. Co będzie należeć do jego obowiązków?

2023-02-28 12:34

W Orientarium Zoo Łódź poszukiwany jest opiekun słoni. Choć nazwa brzmi przyjemnie, praca nie jest wcale łatwa, wymaga sprawności fizycznej i odporności na stres. Co należeć będzie do obowiązków opiekuna słoni? Wyjaśniamy.

Łódzkie ZOO szuka opiekuna słoni

Jeśli ktoś myśli, że praca ze zwierzętami jest łatwa i przyjemna- nic bardziej mylnego. O ile dla miłośników zwierząt z pewnością może to przyjemne, na pewno nie jest łatwe. Osoba, która podejmuje się takiej pracy, musi być wytrzymała na stres i bardzo sprawna fizycznie.

I takiego właśnie pracownika szuka Orientarium Zoo Łódź. Do obowiązków opiekunów należy będzie nie tylko opieka nad zwierzętami, ale również dbanie o wybieg słoni. Poza tym, codziennie należy im naszykować jedzenie, a zwierzęta te nie jedzą mało. Średnio jeden słoń zjada ponad 100 kg pokarmu dziennie. Opiekunowie muszą być przygotowani też na karmienia pokazowe oraz kąpiele.

Wkrótce stado słoni się powiększy

Orientarium Zoo Łódź dysponuje największym wybiegiem dla słoni w Europie. W naszym mieście mieszkają aż trzy słonie indyjskie. To Aleksandra, Taru i Kyana. Pod okiem Aleksandra, najstarszego z samców, uczą się jak żyć w stadzie.

Ale już wkrótce, prosto z ogrodu w Płocku, przyjedzie kolejne zwierzę. Dlatego tym bardziej potrzebna jest większa ilość rąk do pracy.

Nowi mieszkańcy łódzkiego orientarium. Na świat przyszły cztery wyderki