Łódź

Odrestaurowana willa Majewskiego otwarta dla łodzian. Te wnętrza robią wrażenie!

2023-09-26 12:13

Odrestaurowana willa Hilarego Majewskiego przy ul. Włókienniczej w Łodzi zostanie udostępniona zwiedzającym. Pełne przepychu wnętrza tego wyjątkowego budynku będzie można oglądać już 1 października.

Willa Hilarego Majewskiego przy ul. Włókienniczej 11 to jeden z najbardziej wyjątkowych budynków w Łodzi. Dawny architekt miejski mieszkał i pracował tu w latach 1883–1886, a swoją rezydencję zbudował tak, aby stanowiła jego najlepszą reklamę. Pokoje, w których przyjmował klientów, były udekorowane polichromiami, boazerią i tapetami robionymi na zamówienie. Przywrócenie dawnego blasku willi kosztowało 14 mln zł i było jedną z najbardziej wymagających inwestycji w programie rewitalizacji.

Wkrótce zachwycające bogactwem ozdób wnętrza będzie można zobaczyć na własne oczy. Odrestaurowana willa Majewskiego zostanie udostępniona zwiedzającym. Dwa pierwsze oprowadzania po willi Majewskiego i po ul. Włókienniczej odbędą się w niedzielę (1 października) o godz. 11:00 i 14:00 (spacery potrwają ok. 2 godzin). Kolejne zwiedzania z przewodnikiem zaplanowano na 4, 8, 11 i 13 października.

Docelowo w wilii przy ul. Włókienniczej 11 powstanie Międzynarodowe Centrum Kultury i Rewitalizacji, które zakłada m.in. działalność wystawienniczą i warsztaty artystyczne.

Nowi mieszkańcy Orientarium Zoo Łódź
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE