lockdown

i

Autor: unsplash.com

OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA i ograniczenia przemieszczania. Niedzielski ujawnia możliwe scenariusze!

2022-01-11 8:31

Czy czekają nas obowiązkowe szczepienia dla wszystkich i zakaz przemieszczania? Minister zdrowia nie wyklucza takich scenariuszy walki z pandemią. Jak podkreślił, ścisłe kierownictwo partii rządzącej to zwolennicy obowiązku szczepień obejmującego każdego obywatela Polski.

- Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości jest absolutnie zwolennikiem obowiązkowych szczepień - powiedział podczas wtorkowej wizyty w mediach Adam Niedzielski, minister zdrowia. - Myślę, że nie trzeba ich przekonywać, trzeba przekonywać tych niedowiarków.

Dopytany przez dziennikarza, minister Niedzielski sprecyzował, że zwolennikiem obowiązkowych szczepień jest m.in. prezes Jarosław Kaczyński i dotyczy to nawet szczepień dla wszystkich.

Czy jest możliwe, że przymusi własną partię i zaplecze polityczne do obowiązku szczepień? - pytał prowadzący program.

- Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej - powiedział Adam Niedzielski.

Minister został zapytany, czy przewiduje że poziom zakażeń w Polsce może osiągnąć liczbę 100-150 tys. dziennie.

- Musimy brać pod uwagę zarówno scenariusze najbardziej czarne, jak i te mniej katastroficzne - oświadczył.

Czy w najgorszym przypadku minister przewiduje nowe lockdowny?

- To nie zależy od liczby zakażeń, to zależy od tego, jak liczba zakażeń będzie się przekładała na poziom hospitalizacji - powiedział Adam Niedzielski. - Gdyby był dramatyczny, trzeba będzie wykorzystywać wszystkie narzędzia, jakie mamy do dyspozycji. Wszystko jest warunkowane sytuacją epidemiczną.

Minister zaznaczył, że szkoły są ostatnim miejscem, w którym rządzący chcieliby wprowadzać jakieś ograniczenia.

- Te restrykcje, jeżeli będziemy je stosowali, będą szły w kierunku ograniczenia mobilności - powiedział Adam Niedzielski. - Chodzi o to, żeby było jak najmniej okazji do transmisji wirusa.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza w tym roku kąpieli słonia Aleksandra z łódzkiego ZOO