Obowiązek zakrywania ust i nosa zniesiony. Od kiedy? Kiedy będziemy mogli odetchnąć?

2020-05-27 11:39
Maseczka
Autor: Canva.com

Obowiązek zakrywania ust i nosa zostanie zniesiony w niektórych przypadkach. Informacja pojawiła się podczas konferencji prasowej 27 maja 2020. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił kolejny etap odmrażania gospodarki.

Od soboty maseczki nie będą obowiązkowe - poinformował Morawiecki. - W przestrzeniach ogólnodostępnych zalecamy zachowanie dystansu 2-metrowego. Maseczki nie będa obowiązkowe, jednak jeśli 2 osoby przebywają blisko siebie, to muszą mieć maseczki. Zasada dotyczy przestrzeni zarówno otwartych, jak i zamkniętych. W sklepie, w środkach komunikacji, w kościołach, w kinach maseczki będą obowiązkowe.

Obowiązek zakrywania ust i nosa zniesiony. To bardzo dobra informacja dla wszystkich, którzy mieli uczucie duszności podczas ich noszenia lub też drażniło ich, że tak wiele osób nie przestrzega zasad. Premier i Minister Zdrowia poinformowali na konferencji prasowej 27 maja, że będziemy mogli w pełni odetchnąć w ciągu najbliższych dni.

To dotyczy jednak jedynie przestrzeni na wolnym powietrzu. Nadal obowiązują konieczność zachowania 2 metrów odległości od osób obcych. Na spacer wychodzić powinniśmy jedynie z członkami rodziny lub osobami z którymi mieszkamy.

Maseczki zdjąć będziemy mogli od soboty 30 maja.

Przeczytaj także:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE