Stacja benzynowa

i

Autor: unsplash.com

Obniżka cen paliw. Na każdej stacji rząd umieści SPECJALNY KOMUNIKAT!

2021-12-10 14:53

Kierowcy z niecierpliwością oczekują na obniżkę cen paliw. Okazuje się, że wraz z nimi, na stacjach benzynowych pojawią się specjalne komunikaty. Obowiązek ich umieszczenia w widocznym miejscu, przedstawiciele rządu zapisali w ustawie! Czego mają dotyczyć? O tym przeczytasz w naszym artykule!

Obowiązkowe - bo zapisane w projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz ustawy o podatku detalicznym - ogłoszenie, będzie musiało pojawić się w widocznym miejscu przy kasie. Co takiego ma w nim się znajdować?

- Do dnia 31 maja 2022 r. sprzedawca dokonujący sprzedaży paliw silnikowych zamieszcza przy kasie rejestrującej w lokalu przedsiębiorstwa, w którym dokonywana jest sprzedaż tych paliw, czytelną informację, że od dnia 20 grudnia 2021 r. do dnia 31 maja 2022 r. obowiązuje obniżona akcyza na paliwa silnikowe oraz od dnia 1 stycznia 2022 r. do dnia 31 maja 2022 r. sprzedaż detaliczna paliw silnikowych nie podlega opodatkowaniu podatkiem od sprzedaży detalicznej.

Jak dowiadujemy się z ustawy "Rada Ministrów może ogłosić, w drodze obwieszczenia, w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski", wzór informacji, o której mowa (...)".

Analitycy portalu e-petrol wskazali, że w obliczu drożyzny na stacjach tarcza antyinflacyjna może być dużą zmianą, która ma doprowadzić do obniżki cen paliw.

- Na razie jednak rynek jest przede wszystkim zafrapowany nową mutacją COVID-19 i to właśnie doniesienia o niej odpowiadają za rozchwianie nastrojów w poprzednich dniach - zaznaczyli.

Jak prognozują, że okresie między 13 a 19 grudnia 2021, ceny nieco spadną. Benzyna Pb98 będzie kosztować od 6,16 do 6,29 zł/l, a benzyna 95-oktanowa od 5,86 do 5,99 zł/l. Również diesel stanieje - jego cena średnia może wynieść od 5,85 do 5,99 zł/l. Według ekspertów portalu, obniżka cen autogazu jest także bardzo prawdopodobna. Za błękitne paliwo płacić będziemy w przyszłym tygodniu od 3,28 do 3,36 zł/l.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Mikołajkowy tramwaj w Łodzi.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE