InPost. Wielkie zmiany w paczkomatach od 1 kwietnia

i

Autor: InPost InPost. Wielkie zmiany w paczkomatach od 1 kwietnia

Ceny przesyłek w górę

Nowy cennik InPost. Od marca trzeba będzie zapłacić więcej. Sprawdź nowe ceny

2023-03-24 15:47

InPost właśnie opublikował na swojej stronie internetowej nowy cennik usług. I jak mogliśmy się spodziewać, od marca czekają nas podwyżki cen za korzystanie z paczkomatów. Wzrośnie też kara za złamanie regulaminu. O ile więcej zapłacimy? Wyjaśniamy.

Podwyżki w InPost

Polacy bardzo chętnie korzystają z usług InPost, chociażby dlatego, że jest to bardzo wygodny i prosty sposób nadania czy odbioru paczek.

W ostatnim czasie jednak drożeje wszystko. Dlatego, kiedy na stronie internetowej InPost pojawił się nowy cennik, można było domyślić się, że chodzi o wzrost cen. W styczniu podwyżkę zapowiadał również prezes firmy Rafał Brzoska.

Nowy cennik InPost. O ile wzrosną ceny?

Ceny przesyłek wzrosną od 19 do 24 procent. Zgodnie z obowiązującym od marca 2023 roku cennikiem usługa Paczkomat 24/7 dla klienta biznesowego wynosić będzie 12,13 zł/13,76 zł/17,53 zł dla gabarytu A/B/C. Natomiast koszt usługi Manager Paczek dla klienta detalicznego wynosić będzie 16,99 zł/18,99 zł/20,99 zł dla gabarytu A/B/C. Zmienią się również stawki za usługę „szybkie zwroty: 10,70 zł /12,13 zł/ 15,46 zł dla gabarytu A/B/C.

Przedsiębiorcy zapłacą też więcej za podjazdy kurierów w sytuacji, kiedy liczba przesyłek nie przekracza pięciu sztuk. Stawki dla tej usługi wzrosną o około 50 groszy, w zależności od liczby paczek.

W cenniku opłat dodatkowych pojawiła się kara umowna za złamanie regulaminu, która wyniesie 110,16 zł netto za pierwszą przesyłkę i aż 1 111,59 zł netto za każdą kolejną.

Ciekawe znaleziska przy Piotrkowskiej. Odkryto je podczas prac na Pasażu Schillera

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE