łódzkie ZOO

i

Autor: mat. ZOO

Nowe zwierzęta w łódzkim ZOO. Kogo zobaczymy na wybiegach?

2020-12-29 11:55

Hipopotam karłowaty, azjatycki lew czy chińskie smugowce. Łódzkie ZOO wzbogaciło się w tym roku o kilkadziesiąt zwierząt - przedstawicieli kilkunastu różnych gatunków.

 Pod względem transferowym mijający rok należy uznać dla łódzkiego ZOO za udany -ocenia wiceprezes ogrodu Tomasz Jóźwik. - Przyjechała do nas między innymi samica hipopotama karłowatego, samiec lwa azjatyckiego, samiec binturonga oraz samica arasari. Grudzień był najbogatszy w takie transfery. Dotarły do nas w tym miesiącu takie gatunki jak kitanka lisia, wyderki orientalne, smugowce chińskie oraz ptaki, między innymi waruga, ibisy szkarłatne czy bilbile.

 Do łódzkiego ZOO trafiły zarówno ssaki, ptaki, gady, jak też ryby i bezkręgowce morskie-wylicza kierownik działu hodowlanego Barbara Wicińska. - Już pomału planujemy transporty zwierząt, które pojawią się w nowo powstającym Orientarium. W grudniu przyjechały do nas nowe gatunki ptaków, które w Orientarium zamieszkają. Są to drobne ptaki śpiewające – bilbile zbroczone, sroczki białorzytne oraz szpaki balijskie.

 Dyrekcja ZOO planuje też zwiększenie liczby miejsc parkingowych dla zwiedzających. Jednym z pomysłów jest udostępnienie parkingu przy Atlas Arenie.