Nowe przepisy o paleniu w piecach. Mieszkańcy muszą zgłaszać, czym palą

2021-01-04 14:14
palenie w piecach
Autor: Pixabay.com, jym1975

W piecach nie można palić nie tylko odpadami, ale też mokrym drewnem. Jeszcze w tym sezonie grzewczym każdy łodzianin musi zgłaszać, czym konkretnie pali w piecu. Stan faktyczny weryfikować będzie Eko Patrol straży miejskiej.

Obowiązkiem każdego mieszkańca, który korzysta z ogrzewania w postaci pieca, będzie konieczność zgłoszenia, czym taki piec jest opalany. - Póki co nie wiemy jeszcze, jak w praktyce realizowany będzie ten przepis – przyznaje naczelnik łódzkiej straży miejskiej Paweł Trojanowski.

Póki co Eko Patrol -tak jak w poprzednich sezonach grzewczych- dokonuje kontroli pieców. - Po zgłoszeniach mieszkańców zaniepokojonych wydobywającym się z komina czarnym dymem sprawdzamy, czym piec jest opalany i czy nie są to jakieś odpady – mówi P. Trojanowski. - Przypominam, że w piecu nie można palić nawet mokrym drewnem, nie mówiąc już o sklejkach i jakiś plastikach.

Interwencja straży miejskiej może skończyć się pouczeniem albo mandatem w wysokości do 500 zł.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE