Nowe nagłośnienie i lepszy obraz w zgierskim kinie

i

Autor: Miasto Zgierz

Nowe nagłośnienie i lepszy obraz w zgierskim kinie

2023-05-25 16:29

Zgierzanie mogą już się cieszyć lepszą jakością obrazu i dźwięku w kinie w Starym Młynie. Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu otrzymał dofinansowanie na nowy sprzęt, który gwarantuje niezapomniane wrażenia podczas oglądania filmów.

- Tak na prawdę po 18 latach nieobecności kina w Zgierzu dorobiliśmy się kina z prawdziwego zdarzenia, śmiało możemy zaprosić widzów na wszystkie największe produkcje. Wcześniej mieliśmy obiekcje czy jesteśmy w stanie zagrać największe, hitowe tytuły które wymagają najwyższej jakości dźwięku i obrazu, a teraz jesteśmy na to przygotowani. Kino zyskało nowy projektor, ekran, a przede wszystkim dźwięk dookólny 7.1, który zapewnia niesamowite wrażenia - mówi Michał Falk z Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu.

Kino w Starym Młynie to nie tylko hitowe filmy.

- Niebawem zagości u nas festiwal Ogień w Głowie, czyli przegląd amatorskich filmów na bardzo wysokim poziomie. Warto też dodać że nasza sala jest wielofunkcyjna. Ostatnio odbył się tutaj chociażby koncert Sariusa, w planach mamy tez współpracę z dobrze znanym łodzianom festiwalem Polówka.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie starymlynzgierz.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE