Ryanair zapowiedział przeniesienie połączeń z Modlina do Łodzi

i

Autor: UMŁ / mat. prasowe

Podróże

Nowe kierunki z łódzkiego lotniska? Ryanair zapowiedział przeniesienie połączeń z Modlina

2023-12-11 7:59

Irlandzki Ryanair zapowiedział redukcję liczby rejsów z lotniska w Modlinie. Jednocześnie więcej połączeń ma pojawić się w zimowym rozkładzie lotów w Łodzi, Warszawie i Lublinie. Na razie nie wiadomo jeszcze, jakie nowe kierunki Ryanair zaproponuje z łódzkiego lotniska. Wcześniej przewoźnik zapowiedział uruchomienie nowych połączeń z Łodzi do Malagi i Notingham/East Midlands.

Ryanair w nadchodzącym sezonie zimowym o 20 proc. zredukuje liczbę rejsów z lotniska w Modlinie. Przewoźnik zapowiedział anulowanie 10 tras, w tym m.in. do Belfastu, Bristolu, Kolonii, Kowna, Manchesteru i Pizy oraz zmniejszenie częstotliwości na kolejnych 13 trasach, w tym m.in. do Londynu, Sztokholmu, Dublina, Wiednia, Mediolanu, Paryża i Brukseli. Nie oznacza to jednak, że przewoźnik wycofuje się z Polski. W zamian nowe połączenia zyskają porty lotnicze w Łodzi, Lublinie i Lotnisko Chopina w Warszawie.

- Operacje zdjęte z Modlina podzieliliśmy między Lotnisko Chopina w Warszawie, Łódź i Lublin - powiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą dyrektor generalny Ryanaira, Eddie Wilson.

Na razie nie wiadomo jeszcze, które konkretnie połączenia Ryanair przeniesie do Łodzi. Już wcześniej przewoźnik zapowiedział uruchomienie nowych połączeń do Malagi i Notingham/East Midlands. Z Łodzi do hiszpańskiej Malagi będzie można polecieć od 29 października, a samoloty kursować będą dwa razy w tygodniu. Od 30 października ruszą natomiast loty do Nottingham/East Midlands. Zwiększy się również częstotliwość połączeń do stolicy Wielkiej Brytanii - od 27 października samoloty do Londynu Stansted będą latać 7 dni w tygodniu.

Obecnie samoloty Ryanair latają z Łodzi do Dublina, Londynu, Brukseli, Mediolanu i Alicante.

Otwarcie lotniska w Radomiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE