Inwestycje

Nowa ulica w centrum Łodzi połączy Wschodnią i Sienkiewicza. Wkrótce ruszą prace

2023-03-29 13:51

W centrum Łodzi powstanie nowa droga, która połączy ulice Wschodnią i Sienkiewicza. Rozpoczęta w 2021 roku inwestycja została przerwana i dopiero teraz został wybrany kolejny wykonawca. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, prace przy budowie nowej ulicy ruszą jeszcze przed wakacjami.

Zarząd Inwestycji Miejskich wybrał wykonawcę, który wybuduje ulicę łączącą ul. Wschodnią i Sienkiewicza. Wszystko wskazuje na to, że wykonawcą prac zostanie Balzola Polska. Budowa nowej drogi w centrum Łodzi wraz z infrastrukturę techniczną i meblami miejskimi oraz zagospodarowaniem przestrzeni publicznej będzie kosztować ok. 13,8 mln zł.

Inwestycja została rozpoczęta już w czerwcu 2021 roku, ale miasto musiało rozwiązać umowę z wykonawcą. Pierwszy przetarg na wybór kolejnego wykonawcy został unieważniony ze względu na zbyt wysokie oferty. Dopiero drugie postępowanie przetargowe zakończyło się powodzeniem. Jeśli tym razem wszystko przebiegnie zgodnie z planem, prace zostaną wznowione w maju 2023 r.

Nowa ulica w centrum Łodzi połączy Wschodnią i Sienkiewicza

i

Autor: UMŁ Nowa ulica w centrum Łodzi połączy Wschodnią i Sienkiewicza

Nowa, przyjazna dla pieszych i obsadzoną zielenią, ulica będzie przedłużeniem ul. Wschodniej. Nowa droga przetnie ul. Narutowicza, przejdzie pod łącznikiem między gmachami TVP Łódź i „Kaskady", a następnie, skręcając w lewo, dotrze do ul. Sienkiewicza.

Łódzki nauczyciel w dwie doby przebiegł ponad 300 kilometrów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE