Pawilon Nocny Świat w Orientarium. Można już oglądać nowo narodzone stworzenia!

2023-07-27 15:13

Dzieje się w łódzkim Orientarium. W nocnym pawilonie, który działa od początku maja, pojawiły się nowo narodzone, wyjątkowe stworzenia. Wśród nich jest między innymi mała kitanka, kangoszczur i nietoperze.

Nowe zwierzaki w pawilonie Nocny Świat w Orientarium

Jedną z atrakcji, którą możemy zobaczyć w łódzkim Orientarium jest pawilon Nocny Świat. Teraz pojawiły się tam nowe osobniki. Są to między innymi kitanki. W przyciemnionym świetle można oglądać ojca, matkę, starszą siostrę a teraz także młodą samicę! 

Na świecie pojawił się również mały kanguroszczur, torbacz skrajnie zagrożony wyginięciem. Przedstawicieli tego gatunku rzadko można spotykać w ogrodach zoologicznych, a w łódzkim zoo jest aż 5 osobników.

"Nasi goście mają szansę obserwować zwierzęta, które na poprzednich wybiegach częściej się chowały. Tutaj, przy wyciemnieniu i odpowiednich warunkach, mamy szansę obserwować jak funkcjonują w nocnych warunkach." - mówi Tomasz Jóźwik, wiceprezes Orientarium ZOO Łódź

"Powiększyła się nie tylko rodzina kitanek i kanguroszczurów ale także … nietoperzy. W pawilonie Nocny Świat możemy zobaczyć dwa gatunki tych zwierząt: rudawkę nilową i karolię okularową. Warto wiedzieć, że nietoperze mają niesamowity węch! Są bardzo wyczulone na zapachy i ciekawe nowych aromatów. Dlatego też przygotowujemy im to, co im zasmakuje i bardzo wyraźnie pachnie. W trakcie codziennych pokazowych karmień można zobaczyć na talerzach nietoperzy m.in. gotowane selery ale też zioła: natkę pietruszki czy bazylię. Można też zauważyć owocowe szaszłyki i… całe jabłka." - dodaje Uliana Kałążny kierowniczka jednej z sekcji hodowlanych łódzkiego zoo.

Nocny Świat w Orientarium. Jakie stworzenia jeszcze zobaczymy?

W pawilonie można zobaczyć także binturonga, leniwca, ślepowrony czy galago.

"Te zwierzęta nazywane są bush baby. To przez specyficzny odgłos, który wydają. Ten odgłos przypomina kwilenie dziecka, ale też sprawia, że galago łatwo namierzyć." - wyjaśnia Uliana Kałążny.

Orientarium ZOO Łódź czynne jest codziennie od 9.00 do 19.00. Natomiast karmienia pokazowe w Nocnym Świecie odbywają się każdego dnia o godzinie 18.00.

Okuliści przywrócili widzenie pacjentce. Pierwsza taka operacja w Polsce!

Zajezdnia na Helenówku zmieni się w nowoczesny Zakład Techniki

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE