Noclegownia, izba wytrzeźwień i ośrodek leczniczy w jednym

2020-02-18 13:31
schronisko dla bezdomnych
Autor: GM

Przy ul. Przybyszewskiego 255 powstaje nowa placówka dla osób bezdomnych. Opiekę i schronienie znajdzie w niej sto osób.

Do nowego ośrodka zostanie przeniesione schronisko dla bezdomnych ze Stoków, również tutaj trafi dawna Izba Wytrzeźwień z ul. Kilińskiego. Chcemy udzielać wszechstronnej pomocy potrzebującym - mówi dyrektor placówki Krzysztof Kumański. - Zdajemy sobie sprawę, że część osób nie jest w stanie przerwać alkoholowego ciągu, im także chcemy pomóc i przyjąć do placówki, zamiast pozwolić np. umrzeć na śmietniku.


Na jednym piętrze znajdować się będzie noclegownia, w której znajdzie się 60 miejsc dla bezdomnych. Na drugim piętrze czekać będzie 40 miejsc dla osób nietrzeźwych, wymagających pomocy medycznej – mówi wiceprezydent Adam Wieczorek.


Na razie budynek jest w stanie surowym zamkniętym. Montowane są instalacje elektryczne, oświetleniowe. Trwają też prace tynkarskie, glazurnicze, montaż sufitów podwieszanych.


Budynek zostanie oddany do użytku jesienią. Koszt to ponad 6 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE