#niekupujelicytuje - aukcje na chorą Maję zebrały ponad 500 tys. zł!

2020-10-02 10:24 Patrycja Szynter
Maja Kwiatkowska
Autor: https://www.facebook.com/groups/licytacjemaja/

#niekupujelicytuje - pod takim hasłem mieszkańcy Łodzi i województwa pomagają małej Mai Kwiatkowskiej cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni. Terapia genowa, na którą środki zbierają rodzice dziewczynki, kosztuje 9 milionów złotych.

W grupie licytacyjnej "Licytacje dla Mai" jest ponad 20 000 osób. Każdego dnia ludzie wystawiają na aukcje najróżniejsze przedmioty i usługi. - Wystawiane jest dosłownie wszystko - mówi Agnieszka Bendarz, ciocia Mai zaangażowana w akcję charytatywną. - Mamy przepisu na ciasta, domowe przetwory i ubranka, ale też lot samolotem czy motolotnią nad mazurskimi jeziorami. W odwrotnej licytacji licytowano też... przejazd kombajnem. Czasem wydaje się nam, że nie mamy nic szczególnie wartościowego, a dla kogoś coś może mieć niebywałą wartość.

Do tej pory środki z samych licytacji zasiliły konto zbiórki o blisko 600 tysięcy złotych. Dziecko cierpi na rdzeniowy zanik mięśni - potrzebna jest terapia genowa, której koszt wynosi 9 milionów złotych.

Na budynku przy ul. Rewolucji 48 powstał też niedawno mural dedykowany Mai Kwiatkowskiej.

Pomagać można na wiele sposobów, m.in. poprzez wsparcie grupy na facebooku "Licytacje dla Mai" czy zasilenie środków na stronie fundacji www.siepomaga.pl/maja