Niecodzienna kontrola drogowa w Sieradzu. Zaatakował policjanta i zaczął uciekać

i

Autor: Pixabay.com

Niecodzienna kontrola drogowa w Sieradzu. Zaatakował policjanta i zaczął uciekać

2022-10-03 13:16

Policjanci w Sieradzu złapali poszukiwanego, który prowadził pod wpływem alkoholu. Ten chcąc uniknąć konsekwencji, odepchnął jednego funkcjonariusza i zaczął uciekać. Ta próba przysporzyła mu tylko problemów, bo został złapany już po chwili.

Podczas rutynowej kontroli sieradzcy policjanci spotkali się z agresywnym zachowaniem ze strony 26-letniego mieszkańca Bełchatowa. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary. Mundurowi go o tym poinformowali i założyli kajdanki. Mężczyzna odepchnął jednego z policjantów i zaczął uciekać. Ryzyko się nie opłaciło, ponieważ został złapany już po chwili i natychmiast przetransportowany na komisariat.

Badanie wykazało u niego 0,27 promila alkoholu w organizmie. Jak się później okazało, prowadził samochód nie tylko pod wpływem, ale i bez odpowiednich uprawnień. Mężczyzna usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, usiłowania samouwolnienia się, złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz kierowanie samochodem po spożyciu alkoholu. Grozi mu kara 5 lat więzienia. Z policyjnej celi trafił wprost do zakładu karnego, gdzie odbywać będzie zaległą karę pozbawienia wolności.

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE