To będzie nowy symbol Łodzi? Przy Struga powstanie apartamentowiec wzorowany na nowojorskim wieżowcu sprzed 120 lat

2021-04-07 15:15 GM fed
wieżowiec przy ul. Struga
Autor: Reform Architekt

W Łodzi u zbiegu ulic Struga, Curie-Skłodowskiej i Wólczańskiej rusza właśnie budowa luksusowego apartamentowca, który kształtem również ma przypominać żelazko. Czy budynek stanie się jednym z łódzkich symboli?

Kształt budynku narzuca już zwężająca się działka - dodaje architekt Marcin Tomaszewski. - Przeznaczony pod budowę apartamentowca teren o powierzchni ponad 1100 metrów kw. cechuje się charakterystycznym zwężeniem, kształtem przypominającym żelazko – stąd nazwa powstającego na nim budynku New Iron. Projekt to również ukłon w stronę Flatiron Building w Nowym Jorku.

Inwestycja wpisuje się w strategię Łodzi-podkreśla wiceprezydent Adam Pustelnik. -  To będzie jeden z najciekawszych budynków w Łodzi, który na pewno stanie się kolejnym znakiem rozpoznawczym naszego miasta. Jest to teraz chyba najbardziej spektakularna wizualnie realizacja w centrum,  która nie tylko będzie zachwycać swoja formą i wyglądem, ale będzie też miała ożywczy, pozytywny wpływ na najbliższą okolicę.

Wewnątrz budynku powstanie trzydzieści siedem apartamentów: mieszkania jednopokojowe dwupokojowe oraz trzypokojowe. Nie zabraknie także luksusowych penthousów o powierzchni 124 metrów kw. z prywatnym wyjściem na taras. Apartamentowiec ma być gotowy za dwa lata.

Raport z Anteny godz. 10