Nawet 1000 zł za pokój w sanatorium. Szykują się wielkie podwyżki

i

Autor: pixabay

Sanatorium

Nawet 1000 zł za pokój w sanatorium. Szykują się wielkie podwyżki

2023-10-19 15:27

Szykują się duże podwyżki za pobyt w sanatorium. Ceny w przyszłym roku prawdopodobnie zostaną podniesione o wskaźnik inflacji, co oznacza, że kuracjusze za trzytygodniowy turnus w uzdrowisku będą musieli zapłacić nawet 100 złotych.

Opłaty za sanatorium w 2024 roku

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kuracjusze nie płacą za zabiegi oferowane w sanatoriach, ale muszą ponosić koszty zakwaterowania. Cena pokoju w uzdrowisku jest uzależniona przede wszystkim od standardu, a także od terminu. Zakwaterowanie w okresie wiosenno-letnim jest zazwyczaj wyższe niż w sezonie jesienno-zimowym.

Szykują się wielkie podwyżki za pobyt w sanatorium

Dodatkowo, ceny za pobyt w uzdrowisku są co roku waloryzowane w oparciu o wskaźnik inflacji. W 2023 roku ministerstwo zdrowia podjęło decyzję o zamrożeniu cen na poziomie tych z 2022 roku z powodu rekordowo wysokiej inflacji. Jeśli resort zdrowia w kolejnym roku nie zdecyduje się na ponowne zamrożenie cen, kuracjusze będą musieli przygotować się na wysokie podwyżki. Jak wylicza dziennik „Fakt”, mogą one wynieść 26,4 proc.

Obecnie za trzytygodniowy pobyt w sanatorium trzeba zapłacić od 222 do 858 złotych. Z wyliczeń dziennika wynika, że w przyszłym roku ceny mogą wzrosnąć o ponad 200 złotych, co oznacza, że opłata za 21-dniowy turnus może sięgnąć 1000 złotych, w przypadku pokoju z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym i pobytu w sezonie wiosenno-letnim.

To 20 najsłynniejszych postaci historycznych. Rozpoznasz wszystkie?

Pytanie 1 z 20
Na początek coś łatwego. To jeden z naszych wieszczów narodowych. Kim jest mężczyzna przedstawiony na rycinie?
Znane postaci historyczne
Seniorzy tracą przez 15. emeryturę?! Sawicki nie ma wątpliwości
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE