Nastolatek może spędzić długie lata w więzieniu. Postawiono mu szereg zarzutów

i

Autor: policja.gov.pl

Kryminalne

Zaczął od wykroczenia, może spędzić długie lata w więzieniu. 18-letni diler zatrzymany przez policję

2023-03-28 17:12

Wezwano do niego policję, ponieważ zakłócał spokój. Policjanci, którzy do niego przyjechali na pewno nie spodziewali się dalszego rozwoju spraw. Przy głośnym mężczyźnie znaleziono znaczne ilości narkotyków.

Zaczęło się od zwykłego zatrzymania za zakłócanie porządku. Policjanci z Łodzi otrzymali zgłoszenie od lokatorów kamienicy przy ulicy Tuwima, którzy skarżyli się na hałasy dobiegające z klatki schodowej. Funkcjonariusze podczas sprawdzania budynku, zatrzymali w windzie 18-latka, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać, jednocześnie nie potrafił logicznie wytłumaczyć co robi w tym budynku.

Jego zachowanie wydawało im się na tyle dziwne, że postanowili dokładnie sprawdzić młodego mężczyznę. W jego odzieży znaleźli 14 woreczków z białym proszkiem oraz wagę elektroniczną. Później przyznał się on, że jest to mefedron, który sprzedaje przygodnym osobom. Ponadto policjanci znaleźli przy nastolatku dokumenty nie będące jego własnością i wystawione na nazwiska innych osób. Dalsze czynności procesowe z zatrzymanym dostarczyły kolejnych niepokojących informacji na temat zatrzymanego. Stróże prawa przeglądając zawartość telefonu podejrzanego ujawnili film, na którym widać jak bije innego mężczyznę. Zgromadzone na chwilę dowody pozwoliły na przedstawienie18-latkowi łącznie 4 zarzutów: posługiwanie się cudzym dokumentem, pobicie, posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz ich sprzedaż.

Dalsze czynności prowadzą śledczy pod nadzorem prokuratury. 18-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

Nastolatek może spędzić długie lata w więzieniu. Postawiono mu szereg zarzutów

i

Autor: policja.gov.pl
Łódzki nauczyciel w dwie doby przebiegł ponad 300 kilometrów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE