Najlepsze technika w woj. łódzkim [RANKING TECHNIKÓW 2023]

2023-02-07 16:42

Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie to najlepsze technikum w woj. łódzkim wg rankingu opublikowanego przez magazyn Perspektywy. Choć w ubiegłym roku szkoła była uznawana za najlepsze technikum w Polsce, w tym roku spadła na czwarte miejsce. Kolejne miejsca na podium najlepszych techników w regionie łódzkim uzupełniają dwie szkoły z Łodzi.

Magazyn Perspektywy już po raz 25. opublikował ranking najlepszych szkół średnich. W rankingu najlepszych techników 2023 zostały uwzględnione szkoły, w których maturę w maju 2022 r. zdawało minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów:

  • sukcesy szkoły w olimpiadach (20%)
  • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%)
  • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%)
  • wyniki egzaminu zawodowego (30%)

W tym roku tytuł najlepszego technikum w Polsce utraciło Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie, które spadło na czwarte miejsce w kraju. Na czele ogólnopolskiego rankingu kleszczowską szkołę zastąpiło Technikum Mechatroniczne z Warszawy. Kolejne miejsca zajęły: Technikum Łączności z Gdańska i Technikum Elektroniczne z Lublina.

Wśród 10 najlepszych techników w woj. łódzkim, oprócz Technikum Nowoczesnych Technologii z Kleszczowa, znalazły się dwie szkoły z Łodzi oraz po jednej ze Skierniewic, Wielunia, Łowicza, Rawy Maz., Opoczna, Tomaszowa Maz. i Zduńskiej Dąbrowy. Ranking najlepszych techników w woj. łódzkim znajdziecie w poniższej galerii.

NAJLEPSZE TECHNIKA W WOJ. ŁÓDZKIM – RANKING PERSPEKTYWY 2023

Nowe sygnalizatory mają poprawić bezpieczeństwo na rondzie Sybiraków w Łodzi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE