Edukacja

Najlepsze licea ogólnokształcące w woj. łódzkim [RANKING LICEÓW 2023]

2023-03-22 15:19

Najlepsze liceum ogólnokształcące w woj. łódzkim to Publiczne LO Politechniki łódzkiej – wynika z najnowszego rankingu magazynu Perspektywy. W skali całego kraju najlepsze łódzkie liceum zajmuje dopiero 14. miejsce. Wśród 10 najlepszych liceów w regionie jest aż 8 szkół z Łodzi oraz po jednej ze Skierniewic i Piotrkowa Tryb.

Znamy najlepsze licea ogólnokształcące w województwie łódzkim. Magazyn Perspektywy już po raz 25. opublikował ranking najlepszych szkół średnich. W tegorocznym rankingu zostały uwzględnione licea, w których maturę w maju 2022 r. zdawało minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów:

  • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 proc.)
  • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.)
  • sukcesy w olimpiadach (25 proc.)

W rankingu Perspektyw 2023 za najlepsze liceum ogólnokształcące w Polsce po raz trzeci z rzędu uznano XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Podium uzupełniają V LO im. Augusta Witkowskiego z Krakowa oraz XIII LO ze Szczecina. Najlepsze łódzkie liceum - Publiczne LO Politechniki Łódzkiej – sklasyfikowano na 14. miejscu w Polsce.

Liceum Politechniki Łódzkiej wyprzedziło w woj. łódzkim Publiczne LO UŁ im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata oraz I LO im. Mikołaja Kopernika, które w ubiegłym roku dzierżyło tytuł najlepszej szkoły w regionie. Ranking najlepszych szkół średnich w woj. łódzkim znajdziecie w poniższej galerii.

NAJLEPSZE LICEA W WOJ. ŁÓDZKIM – RANKING PERSPEKTYWY 2023

Kierowca BMW uciekał przed policją. Pościg krakowskich służb
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE