Wartburg 313

i

Autor: Fiver, der Hellseher/wikimedia.commons.org

QUIZ

Najładniejsze samochody z okresu PRL. Czy rozpoznasz je wszystkie? [QUIZ]

2024-02-26 14:44

Samochody produkowane w PRL i pozostałych krajach socjalistycznych są dziś bardziej przedmiotem żartów niż podziwu. Zdarzały się jednak wśród nich perełki, którym nie sposób odmówić urody. Wybraliśmy dla was 10 najładniejszych, choć to bardzo subiektywna opinia, samochodów, które powstały po naszej stronie żelaznej kurtyny. Rozpoznacie je wszystkie?

Nie sposób ukryć, że samochody, które powstawały w PRL i pozostałych krajach socjalistycznych, odstawały od aut produkowanych na zachodzie. Choć przewaga samochodów zachodnich pod względem rozwiązań technicznych i jakości wykonania była ogromna, to niektóre z aut „socjalistycznych” próbowały nadrabiać powyższe braki urodą. Choć to oczywiście kwestia bardzo subiektywna, po wschodniej stronie żelaznej kurtyny, zdarzały się auta, które spokojnie mogłyby się znaleźć na plakacie w pokoju ówczesnego nastolatka.

Wybraliśmy dla was 10 najładniejszych, według nas, samochodów, które powstały w okresie PRL w krajach demokracji ludowej. Choć w naszym zestawieniu uwzględniliśmy jeden samochód wyprodukowany w bardzo ograniczonej ilości egzemplarzy i jeden prototyp, który, niestety nie wszedł do seryjnej produkcji, to większość tych aut można było spotkać na ulicach. Przekonajmy się, czy uda wam się je rozpoznać.

QUIZ. Najładniejsze samochody z okresu PRL. Czy rozpoznasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Co to za samochód?
Wartburg 313
Listen on Spreaker.