Nadzwyczajne środki ostrożności w Łodzi. Prezydent Hanna Zdanowska zdecydowała o zamknięciu miejskich instytucji kultury i obiektów sportowych

2020-03-10 18:45
EC1 Łódź
Autor: EP

W związku z kolejnym przypadkami zarażenia koronawirusem w Polsce prezydent Łodzi zdecydowała, że od środy 11 marca do odwołania, miejskie muzea, teatry, instytucje kultury i obiekty sportowe będą zamknięte.

Prezydent Łodzi podjęła decyzję o natychmiastowym zamknięciu wszystkich miejskich basenów, w tym Aquaparku „Fala”, teatrów, muzeów i domów kultury, lodowisk, hal i innych obiektów MOSiR-u, Nieczynne będą także EC1, ZOO i Palmiarnia. Hanna Zdanowska podkreśla, że miasto wprowadziło także szczególne procedury bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach. Zostały odwołanie wszystkie dodatkowe wydarzenia, spotkania, wyjścia i wycieczki.
W Łodzi przełożone zostaną m.in. Maraton Dbam o Zdrowie oraz Akademickie Targi Pracy.
Specjalne zasady obowiązywać będą także w Urzędzie Miasta Łodzi.

Hanna Zdanowska prosi Łodzian, by szczególną troską otoczyli osoby starsze. - Pamiętajmy o naszych seniorach, którzy szczególnie narażeni są na powikłania związane z chorobą. Zaoferujmy pomoc starszym sąsiadom, którzy z obawy przed zarażeniem chcieliby pozostać przez najbliższy czas w swoich domach. Pamiętajcie o swoich bliskich, znajomych i przyjaciołach, wspierajcie się wzajemnie, przekazujcie sobie sprawdzone i potwierdzone informacje. Najlepsze, co teraz możemy zrobić to zachować zdrowy rozsądek i ściśle przestrzegać zaleceń i procedur -apeluje prezydent.

Komunikat został umieszczony też na profilu fb Hanny Zdanowskiej:

z fb hanny zdanowskiej
Autor: mat.uml
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE