Nabór na kierowców łódzkiego MPK

2021-10-22 14:44
tramwaje MPK
Autor: mat. MPK Łódź

Zorganizowana przed rokiem kampania wizerunkowa nie pomogła. W łódzkim MPK wciąż brakuje kierowców, mimo że przewoźnik kusi stabilną pracą i konkurencyjnymi zarobkami.

Kandydat musi mieć ukończone 24 lata i posiadać prawo jazdy co najmniej kategorii B – zapowiada Agnieszka magnuszewska, rzecznik łódzkiego MPK. - Pozostałe kategorie osoby chętne mogą zrobić podczas wewnętrznych szkoleń. Takie szkolenia są bezpłatne, jednak kierowca musi podpisać lojalkę, że przepracuje w naszej firmie co najmniej 3 lata.

Podczas kursu kandydaci uczą się też obsługi pasażera. - Jak pomagać pasażerom niepełnosprawnym, jak rozłożyć rampę, co z przewożeniem np. rowerów czy hulajnóg, jak reagować na pijanych pasażerów.

W łódzkim MPK brakuje teraz około stu kierowców. Wielu kierowców autobusów przechodzi na emeryturę, część szuka też lepszego zatrudnienia na wolnym rynku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE