Nabór do klas sportowych się odbędzie! [SZCZEGÓŁY]

2020-05-19 16:15
Szkołą podstawowa/ zdj. poglądowe
Autor: Katrina_S/pixabay.com

Pomimo epidemii nabór do klas sportowych w Łodzi się odbędzie! Po apelu rodziców do prezydent Hanny Zdanowskiej urząd miasta wznowił proces rekrutacyjny.

Po wielu negocjacjach klasy sportowe w podstawówkach w Łodzi zostaną otwarte. W związku z pandemią nabór będzie odbywał się na orlikach z zachowaniem reżimu sanitarnego. Gdyby jednak pogoda nie dopisała kandydaci będą mogli skorzystać z sali gimnastycznej podkreśla wiceprezydent Łodzi - Małgorzata Moskwa Wodnicka.

- Jeśli będzie taka potrzeba to udostępnimy sale gimnastyczne w szkołach, aby nie blokować tych testów - dodaje.

Bożena Nawrocka - wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 173 w Łodzi tłumaczy jak będą wyglądały testy sprawnościowe do klas sportowych.

- W związku z pandemią odbędzie się tylko test sprawnościowy. Trenerzy sprawdzą dziecko jest zwinne i skoczne. Nabór będzie się odbywał na orlikach z zachowaniem reżimu sanitarnego. Rodzice z dziećmi będą musieli przechodzić etapami, co 20 minut, po 4 osoby - dodaje dyrektor.


W Łodzi otworzy się 6 oddziałów klas sportowych. 3 o profilu pływackim, łyżwiarstwo figurowe, gimnastyka artystyczna i gimnastyka sportowa.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE