Uniwersytet Łódzki

i

Autor: Centrum Promocji UŁ Gmach rektoratu Uniwersytetu Łódzkiego

Na Uniwersytecie Łódzkim powstał Punkt Interwencji Kryzysowej

2022-04-22 19:32

To nie są łatwe czasy, dlatego chcemy pomóc naszym studentom, ale nie tylko im - mówi Paulina Bunio-Mroczek z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego na UŁ

Pandemia COVID-19, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja - to naprawdę nie są łatwe czasy i wiele osób nie wie, jak sobie z tym wszystkim poradzić - mówi dr Paulina Bunio-Mroczek z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ, na którym utworzono punkt interwencji kryzysowej.

Interwencja kryzysowa to, jak sama nazwa wskazuje, udzielnie pomocy osobie, rodzinie, parze czy po prostu ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, z którą sami nie dają sobie rady. Osobą w kryzysie może być każdy: osoba w głębokiej depresji, zapaści ekonomicznej, mierząca się z myślami samobójczymi czy walcząca z nałogiem. Kryzys nie ma wieku, statutu ekonomicznego ani wykształcenia - mówi dr Bunio-Mroczek.

Na dyżurach w punkcie interwencji kryzysowej można uzyskać pomoc psychoterapeutyczną i psychiatryczną od certyfikowanych interwentek kryzysowych, które zdecydowały się udzielać wsparcia nieodpłatnie.

Bardzo ważne w udzielaniu pomocy jest to, aby osoby to robiące były do tego odpowiednio przygotowane. W przeciwnym wypadku często można bardziej zaszkodzić niż pomóc - dodaje dr Bunio-Mroczek.

Po pomoc mogą się zgłosić studenci, wykładowcy, ale też każda osoba, która tej pomocy potrzebuje i nie jest związana w żaden sposób z uczelnią. Najbliższy dyżur w punkcie interwencji kryzysowej zaplanowany jest na 28-y kwietnia od 15-ej do 17-ej w budynku A Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ.