Muzycy Filharmonii Łódzkiej zagrają na żywo, a widzowie obejrzą koncert w swoich domach!

2020-11-20 13:32 Ela Piotrowska
Bezpłatne transmisje z FŁ
Autor: mat. FŁ

To może być widownia, która wreszcie pomieści wszystkich melomanów. Dziś wieczorem muzycy w pełnej gali będą grać u siebie na estradzie, a widzowie mogą ich oglądać w domach. Transmisja koncertu z FŁ jest bezpłatna.

W tych pandemicznych czasach Filharmonia Łódzka szuka rozwiązań, by muzycy mogli grać i rozwijać się, a widzowie obcować ze sztuką. Łódzka publiczność wypełniała wszystkie koncerty, a bilety rozchodziły się z dużym wyprzedzeniem. Teraz sale koncertowe są zamknięte, ale to nie oznacza, że nie mamy możliwości posłuchania i obejrzenia koncertu. Każda okazja do spotkania z publicznością jest dobra, jeśli nie można na żywo, to Filharmonia zaprasza na koncerty w sieci. - Nic nie zastąpi waszych braw Nic nie zastąpi tego kontaktu i tej energii, którą sobie dajemy nawzajem, ale towarzyszycie nam w mediach społecznościowych i wciąż jesteście z nami w tych trudnych czasach. My nie przeliczamy waszych polubień i serduszek wysyłanych na facebooku, choć one wyrażają wasze emocje. Bądźcie z nami, bo nie odwołaliśmy koncertów i wciąż przyjeżdżają do nas wielcy artyści - powiedział do publiczności dyrektor Filharmonii Łódzkiej Tomasz Bęben.

Dziś o godzinie 19.00 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej zagra pod batutą Antoniego Wita, jednego z najwybitniejszych polskich dyrygentów. Pod jego kierunkiem zabrzmią Symfonia G-dur Oxfordzka Josepha Haydna oraz V Symfonia B-dur Franza Schuberta.

Transmisja LIVE na kanałach FŁ na Facebooku i YouTube dziś od 18.45

Jutro FŁ świętować będzie 250 rocznicę urodzin Ludwiga van Beethovena. Program sobotniego koncertu wypełnią III i IV Koncert . Głębię uczuć Beethovena przekaże słuchaczom włoska pianistka Leonora Armellini. Orkiestrę Symfoniczną FŁ poprowadzi Bassem Samir Akiki. Bezpłatna transmisja online z sali koncertowej rozpocznie o godz.18.50