Zabójstwo w Parku na Zdrowiu. Policja publikuje filmy

i

Autor: Dariusz Kucharski/mat. policji

Łódź: Morderstwo w Parku na Zdrowiu. Policja publikuje FILMY! Kim są nagrani mężczyźni?

2021-07-02 9:01

Morderstwo w Parku na Zdrowiu wstrząsnęło całą Łodzią. Śmierć 57-letniej kobiety, która w grudniowy wieczór wyszła na spacer z psem, do dziś nie została wyjaśniona. Łódzka policja nadal poszukuje nowych tropów w tej sprawie. W piątek, 2 lipca, funkcjonariusze opublikowali nowe materiały. To filmy z monitoringu, na których zobaczyć można trzech mężczyzn.

Morderstwo w Parku na Zdrowiu. Będzie przełom w śledztwie?

Tą sprawą żyło całe miasto. 4 grudnia 2020 r., w parku, który jest popularnym wśród łodzian miejscem wypoczynku, zamordowana została 57-letnia kobieta. Mimo zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań, do dziś nie udało się policjantom schwytać jej zabójcy. Jednak być może, w sprawie szykuje się przełom!

W piątek, 2 lipca, policja opublikowała trzy filmy wideo. To materiały z kamer monitoringu umieszczonych w sąsiedztwie parku. Widać na nich wizerunki trzech mężczyzn. Oto, co na ten temat piszą policjanci:

Jeśli jesteś osobą ,której wizerunek prezentujemy poniżej albo znasz tę osobę, skontaktuj się z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym KWP w Łodzi pod numerem telefonu 47 841 21 06 w godz. od 8.00 do.16.00 lub całodobowo z Dyżurnym KWP w Łodzi pod nr tel. 47 841 22 57 Osoby te 4 grudnia 2020 roku, w godzinach wieczornych, były na terenie lub w okolicy Parku Na Zdrowiu w Łodzi, w czasie kiedy doszło tam do zabójstwa 57-letniej kobiety. Mogą mieć istotne dla śledztwa informacje. Mimo wielu czynności tożsamości tych trzech mężczyzn do chwili obecnej nie ustaliliśmy. Zapewniamy anonimowość!!!!! Być może nieistotny w ocenie świadka szczegół okaże się w połączeniu z wiedzą, którą już mają policjanci, tym przełomowym.

Poniżej opisy opublikowane przez łódzką Komendę Wojewódzką Policji:

Mężczyzna nr 1

Mężczyzna poruszał się 4 grudnia 2020 r. około godz. 19:00 ul. Krakowską, Krzemieniecką w kierunku ul. Retkińskiej. Jest krępej budowy ciała, posiada zarost na twarzy, ubrany był w ciemną kurtkę oraz spodnie, buty typu sportowego oraz ciemną czapkę z jasnym kwadratowym emblematem na przodzie. Poruszał się w charakterystyczny sposób.

Mężczyzna nr 2

Mężczyzna, 4 grudnia 2020 r. r. w godz. 18:27-19:45 zaparkował pojazd marki Opel Astra II Combi koloru granatowego (nieczytelne numery rejestracyjne) na parkingu przy parku na Zdrowiu od strony ul. Srebrzyńskiej na wysokości bloków przy ul. Praussa a następnie wszedł na teren parku. Ma on wysportowaną sylwetkę, ubrany był w ciemną kurtkę, jasne spodnie, buty z białą podeszwą oraz ciemną czapkę z jasnym kwadratowym emblematem na przodzie. Ma on krótkie włosy, częściowo wygolone.

Mężczyzna nr 3

Mężczyzna 04 grudnia 2020 r. około godz. 19:30 szedł ul. Krakowską od ul. Michałowicza w kierunku ul. Biegunowej.Był on ubrany w luźną, zimową kurtkę poprzecznie pikowaną z dużym kapturem, miał przewieszoną przez ramię saszetkę, na twarzy maseczką. Przemieszczał się dynamicznym krokiem.

Morderstwo w Parku na Zdrowiu. Policja szuka świadków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE