Mobilny punkt szczepień w Łodzi. W majówkę zaszczep się przeciw covid podczas spaceru

2021-04-30 14:37 fed PAP.
Miasteczko szczepień na Rynku Głównym
Autor: Łukasz Miłoszewski

Mobilny punkt szczepień antycowidowych będzie dostępny w zachodniej części Łodzi, w jednym z największych parków w mieście. W czasie majowego weekendu w parku na Zdrowiu w Łodzi będzie szansa na zaszczepienie się przeciwko COVID-19 - tak do połączenia szczepień z wiosennym spacerem zachęcał w piątek m.in. wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

- Zapraszam do parku na Zdrowiu po zdrowie - zachęcał w piątek wojewoda łódzki. - W mobilnym punkcie, każdy z e-skierowaniem będzie mógł przyjąć jednodawkowy preparat amerykańskiego koncernu Johnson & Johnson.

Akcja będzie trwać od 1 do 3 maja, od godz. 8 do wyczerpania zapasów szczepionki na dany dzień.

- Otrzymaliśmy 2,5 tys. dawek od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych - poinformowała pełnomocniczka wojewody łódzkiego ds. szczepień Jolanta Kowalik-Gęsiak. - Akcję wspierają specjaliści z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego.

- Szczepienia wykonywać będą wykwalifikowane osoby. W punkcie na Zdrowiu jest poczekalnia, gabinet lekarski i gabinet szczepienny oraz miejsce do oczekiwania po zabiegu - przekazał dyrektor WSRM Krzysztof Janecki.

Zdaniem rzeczniczki łódzkiego oddziału Narodowego Funduszy Zdrowia Anny Leder Polacy często spontanicznie podejmują decyzje dotyczące zdrowia.

- Stąd akcja w łódzkim parku na Zdrowiu. Podczas wiosennego spaceru możemy przekonać nieprzekonanych - zwróciła uwagę Leder. - Bądźmy ambasadorami szczepień wśród przyjaciół i znajomych.

W województwie łódzkim przeciw COVID-19 dotychczas zaszczepiło się prawie 750 tys. osób. Drugą dawkę ponad 191 tys. mieszkańców regionu. Liczba pacjentów w całej Polsce, których poddano szczepieniom zbliża się do 11,5 mln.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w piątek 6796 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 523 w Łódzkiem.

Raport z Anteny 29.04