Lidl i Biedronka będą mieć konkurencję. Nowa sieć wchodzi do Polski

i

Autor: pexels

Zakupy

Lidl i Biedronka będą mieć konkurencję. Nowa sieć wchodzi do Polski

2023-05-26 15:23

Do Polski wkracza kolejny niemiecki dyskont spożywczy. Nowa sieć sklepów ma stać się konkurencją dla Lidla i Biedronki. Oferuje podobny asortyment, a jej wyróżnikiem mają być niskie ceny. Zobacz, w których miastach w Polsce można robić zakupy.

Mix Markt w Polsce

Konkurencją dla Lidla i Biedronki ma być niemiecka sieć dyskontów spożywczych Mix Markt. Marka otworzyła w marcu swój trzeci sklep w Polsce - przy ulicy Ozimskiej w Opolu. Dwa pozostałe znajdują się w Krakowie i Tarnowie. 

Mix Markt ma jednak ambitne plany i zamierza sukcesywnie otwierać kolejne sklepy w całej Polsce. Nową sieć spożywczą szybko okrzyknięto konkurencją dla Lidla i Biedronki, ponieważ oferuje podobny asortyment, a dodatkowo kusi klientów atrakcyjnymi cenami. Ogłaszając otwarcie sklepu w Opolu, firma zagwarantowała "najlepsze ceny w mieście". 

Wyróżnikiem marki ma być sprzedaż produktów wytwarzanych w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Nasze sklepy oferują niezwykle bogatą ofertę wschodnioeuropejskiej żywności etnicznej. Oferujemy Państwu przemyślaną mieszankę ukraińskich, bałkańskich i gruzińskich przysmaków. W Mix Markt znajdziecie ukraińskie warenyky (pierogi) oraz słodycze, bałkańskie produkty mleczne, gruzińskie wypieki i wiele innych produktów - można przeczytać na Facebooku sieci. 

Mix Markt działa w Niemczech od 25 lat. Obecnie ma w całej Europie około 350 sklepów, w tym 181 u naszych zachodnich sąsiadów. Sieć znana jest w Austrii, Czechach, Belgii, Hiszpanii, Grecji, Francji czy Bułgarii, a już wkrótce ma być rozpoznawalna także w Polsce. 

Czy wciąż opłaca się jeździć na zakupy do Niemiec?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE