Mini Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2022!

2022-05-22 14:54

Niedziela na Piotrkowskiej rozpoczęła się na sportowo. W Mini Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run wzięło udział ponad 1000 najmłodszych biegaczy.

Były niesamowite emocje i wola walki do ostatniego metra. Trasa, w zależności od wieku dzieci, przebiegała na różnych odcinkach Piotrkowskiej od Pasażu Schillera do Pasażu Rubinsteina. Najmłodsi biegacze musieli pokonać 200 metrów, najstarsi 900 metrów. Zawodnikom towarzyszył gorący doping na całej trasie.

- To jest super impreza, okazja do propagowania zdrowego stylu życia, ale też wyzwanie dla dzieciaków. Tu zawsze jest super atmosfera, pewnie dla niektórych ważne są wyniki, ale dla większości to dobra zabawa i super można spędzić czas na tym rodzinnym pikniku. Trzeba pochwalić organizatorów, bo tu nie ma żadnej ściemy, zawody są przygotowane profesjonalnie, tak jak dla dorosłych - mówili rodzice zawodników

Robert Blesiński, organizator i pomysłodawca Biegu Ulicą Piotrkowską zapewnia, że najmłodsi zawodnicy są traktowani poważnie. Jest profesjonalnie przygotowana trasa, odpowiednie zaplecze, sędziują zawodowcy, a dla biegaczy są medale i nagrody.

- Bardzo wielu biegaczy, którzy jako dzieci zaczynali w Mini Biegu teraz startuje w Biegu Ulica Piotrkowska Rossman Run. Często nam mówią, że to my zaszczepiliśmy w nich te biegowe pasje.

Już w najbliższą sobotę 28 maja odbędzie się bieg główny – 19. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Zgłosiło się ponad 4,5 tys osób, ale lista nie jest zamknięta i można się jeszcze zapisać. Szczegóły https://biegpiotrkowska.pl