Micodus MV720 - przez to urządzenie hakerzy mogą zdalnie odciąć dopływ paliwa. Amerykańskie służby ostrzegają kierowców!

2022-08-12 16:30
Micodus MV720 - przez ten lokalizator hakerzy mogą zdalnie odciąć ci dopływ paliwa
Autor: pixabay/cybersecurityworldconference.com

Micodus MV720 to lokalizator, z którego korzysta wielu Polaków. Amerykańskie służby ostrzegają, że tracker może być wykorzystany przez hakerów. Urządzenie posiada tyle luk w zabezpieczeniach, że atakujący mogą z łatwością zdalnie odciąć dopływ paliwa w samochodzie czy rozbroić alarm.

Micodus MV720 pułapką na kierowców

Micodus MV720 to niewielkie urządzenie samochodowe, sprzedawane na popularnym chińskim portalu zakupowym, które miało zwiększyć poczucie bezpieczeństwa kierowców. Wśród licznych funkcji tego urządzenia można wymienić możliwość śledzenia skradzionego samochodu oraz zdalne sterowanie niektórymi funkcjami pojazdu. Przykładowo, w przypadku kradzieży auta posiadacz Micodusa jest w stanie zdalnie odciąć dopływ paliwa, uniemożliwiając złodziejowi dalszą jazdą. Tymczasem okazuje się, że urządzenie, zamiast zwiększać poczucie bezpieczeństwa, samo naraża jego użytkowników na niebezpieczeństwo.

Micodus MV720 - przez to urządzenie hakerzy mogą zdalnie odciąć dopływ paliwa.
Autor: pl.aliexpress.com/print screen

Amerykańska Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Infrastruktury (CISA) alarmuje, że Micodus MV720 posiada wiele luk w zabezpieczeniach, co sprawia, że jest wyjątkowo podatny na ataki hakerskie. Zabezpieczenia są tak wadliwe, że cracker z łatwością możne odciąć dopływ paliwa w samochodzie czy rozbroić alarm z dowolnego miejsca.

Micodus MV720 jest bardzo popularny w Polsce

Jak informuje CISA, w chiński lokalizator Micodus MV720 jest wyposażonych ponad 1,5 mln pojazdów, z czego dużą część stanowią Polacy. Portal antyweb.pl podaje, że Polacy są drugą najliczniejszą grupą użytkowników w Europie oraz szóstą na świecie

- Użytkownikom zaleca się natychmiastowe zaprzestanie używania lub wyłączenie wszelkich urządzeń śledzących GPS MiCODUS MV720 ze względu na powagę luki, przynajmniej do czasu, gdy sprzedawca zajmie się problemami - czytamy na stronie internetowej cybersecurityworldconference.com.

Serce WOŚP stanęło w Łodzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE