Matura 2021 w Łodzi. Była "Lalka"! Maturzyści zadowoleni z pierwszego dnia egzaminów

2021-05-04 14:45 NK fed
Matura 2021 w Łodzi
Autor: NK

Większość przedmaturalnych typów okazała się strzałem w dziesiątkę. Na maturze pisemnej z języka polskiego była "Lalka". Wielu maturzystów wychodziło z egzaminu z uśmiechem na ustach. "Spodziewaliśmy się takiego tematu" - mówili naszej reporterce. Jak przebiegł pierwszy dzień matur w Łodzi? Sprawdziliśmy.

Wielu maturzystów bardzo na to liczyło. Na pisemnym egzaminie maturalnym z polskiego, jeden z tematów dotyczył "Lalki" B. Prusa. Nasza reporterka wybrała się pod jeden z łódzkich ogólniaków, by zapytać zdających o wrażenia z egzaminu.

- Był łatwy temat, więc myślę że zdane - powiedział nam jeden z maturzystów. - Przewidywaliśmy ten temat. Gdy zobaczyłem "Lalkę" na początku, cały stres ze mnie zszedł.

Jak wyglądała pisemna matura z polskiego?

- Mieliśmy dwa arkusze - pierwszy to były dwa teksty do przeczytania i zadania do tych tekstów - relacjonowała maturzystka, która skończyła egzamin. - Drugi arkusz to tematy do opracowania.

Tegoroczna matura, przez pandemię, odbywała się w specyficznych warunkach. Maturzyści musieli mieć założone maseczki, obowiązywała dezynfekcja rąk i większy odstęp.

Już w środę, 5 maja, maturzystów czeka kolejne wyzwanie. Tym razem będą musieli zmierzyć się z samą królową nauk. Punktualnie o godz. 9 rozpoczyna się egzamin pisemny z matematyki na poziomie podstawowym.

Raport z anteny 04.05, godz.10