Matki wcześniaków dołączają do grupy zero. W Łodzi początek zapisów na szczepienia

2021-01-05 12:47
Trojaczki wcześniaki przyszły na świat w Rudzie Śląskiej
Autor: Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Trojaczki wcześniaki przyszły na świat w Rudzie Śląskiej

W Łodzi rozpoczęły się zapisy na dodatkowe szczepienia przeciwko Covid -19 dla matek wcześniaków, które chcą przebywać w szpitalu ze swoimi dziećmi. Zgodnie z decyzją decyzji ministerstwa zdrowia, matki zostały włączone do grupy zero, czyli pracowników służby zdrowia.

Dzięki szczepieniom mamy wcześniaków bez ograniczeń będą mogły przebywać w szpitalu ze swoimi dziećmi. W czasach pandemii był to poważny problem. Matki protestowały nawet przed szpitalem, domagając się widzeń ze swoimi dziećmi.

Teraz te problemy się skończą– zapowiada rzecznik łódzkiego szpitala Matki Polki Adam Czerwiński. – Dla zainteresowanych wystawiamy skierowanie na szczepienie i wyznaczamy termin, tak aby to szczepienie wykonać jak najszybciej.

To właśnie Instytut  Matki Polki opiekuje się w Łodzi wcześniakami, dlatego tutaj realizowany będzie program dodatkowych szczepień. – Idea akcji jest taka, żeby zaszczepić rodziców tych wcześniaków, które będą przebywać w szpitalu przez dłuższy czas – dodaje A. Czerwiński. Instytut umożliwia też matkom zamieszkanie w przyszpitalnym internacie – po uzyskaniu negatywnego testu na Covid-19.

Szczepienia rodziców wcześniaków przeprowadzał będzie też szpital Madurowicza.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE