Mateusz Morawiecki

i

Autor: AKPA/ Gillert

Mateusz Morawiecki przybył do Rijadu. Jaki jest cel wizyty premiera w Arabii Saudyjskiej?

2023-03-07 16:31

Premier Mateusz Morawiecki przybył we wtorek do stolicy Arabii Saudyjskiej. W planach roboczej wizyty premiera jest przede wszystkim spotkanie z tamtejszym następcą tronu Mohammedem bin Salmanem. Politycy mają podjąć tematy dotyczące m.in. współpracy w zakresie energetyki, energii odnawialnej oraz o eksportu żywności z Polski.

Premier Morawiecki jest już w Rijadzie

Mateusz Morawiecki wybrał się z wizytą roboczą do Rijadu, gdzie ma spotkać się z następcą tronu Arabii Saudyjskiej księciem Muhammadem ibn Salmanem, który jest jednocześnie Prezesem Rady Ministrów. Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiadając wizytę wskazywał, że rozmowy dotyczyć będą współpracy dwustronnej, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości rozwoju relacji handlowych i inwestycyjnych. Ważnym tematem będzie również bezpieczeństwo energetycznego naszego kraju oraz eksport polskiej żywności.

"Arabia Saudyjska to ważny partner Polski jeśli chodzi o energetykę, a także w ramach potencjalnych nowych inwestycji dotyczących odnawialnych źródeł energii i inwestycji w nowe technologie. Królestwo Arabii Saudyjskiej w tym obszarze czyni znaczne nakłady. Ważnym tematem tej dyskusji będzie też kwestia rozwijania współpracy w zakresie sektora spożywczego. Polska może być dobrym eksporterem towarów spożywczych, przetworzonych i nieprzetworzonych, do Królestwa Arabii Saudyjskiej"

-podkreślił rzecznik rządu.

Spotkania polskich i arabskich polityków

Wizyta polskich i arabskich polityków nie jest w ostatnim czasie niczym nowym. Niedawno w krajach arabskich ofensywę dyplomatyczną prowadził też prezydent Andrzej Duda, który spotkał się m.in. z liderami z Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Łódzki nauczyciel w dwie doby przebiegł ponad 300 kilometrów

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE