Quiz tylko dla mądrych ludzi. Spróbuj odpowiedzieć bezbłędnie na wszystkie 20 pytań!

i

Autor: Wikipedia,pixabay

Quiz

Masz się za mądrego człowieka? Sprawdź się w naszym quizie! Tylko prawdziwy mądrala odpowie bezbłędnie na 20 pytań

2024-02-21 15:32

Mówi się, że mądry człowiek ma rozległą wiedzę naukową oraz rozsądek poparty doświadczeniem życiowym. Mądrość trudno zmierzyć (nie mylić z inteligencją), ale postanowiliśmy spróbować to zrobić. Mamy dla was quiz z wiedzy ogólnej. Każdy, kto odpowie bezbłędnie na wszystkie pytania, będzie mógł nazwać się mądrym człowiekiem i to bez cienia zażenowania.

Quiz tylko dla mądrych ludzi

Już starożytni filozofowie uważali, że mądrość oznacza wiedzę na temat świata jako całości. Inteligencja natomiast to umiejętność wykorzystywania tej wiedzy, wyciągania wniosków, a także zdolność do analizy. Inteligencję łatwo zmierzyć za pomocą testu IQ, ale mądrość jest trudna do zmierzenia.

Spróbuj odpowiedzieć bezbłędnie na wszystkie 20 pytań!

Przygotowaliśmy quiz z wiedzy ogólnej, abyście mogli sprawdzić, czy zdobyta przez was wiedza jest rozległa, czy może jednak dość wąska. Znajdują się w nim pytania z wielu dziedzin nauki, od geografii poprzez literaturę i matematykę, na architekturze i sporcie kończąc. Uznajmy, że miarą waszej mądrości będzie wynik tego quizu. Jesteście gotowi na sprawdzenie swojej wiedzy? Ostrzegamy, łatwo nie będzie.

Quiz tylko dla mądrych ludzi. Masz odwagę się sprawdzić?

Pytanie 1 z 20
Na początek pytanie z geografii. Jaka jest powierzchnia Europy?
Europa
Raport - Michał Prokopowicz - Człowiek czy robot? Sztuczna inteligencja zawładnie światem!
Listen on Spreaker.