Zabójstwo w Łodzi. Mamuka K. usłyszał WYROK! Jaką karę za zabicie 28-letniej Pauliny wymierzył sąd?

2022-05-19 14:02
Prokurator rozpoczyna odczytywanie aktu oskarżenia. Mamuka K. Słucha go ze spuszczoną głową
Autor: Dariusz Kucharski

Jest wyrok dla Mamuki K. - Gruzina, który został oskarżony o to, że w 2018 r. zamordował 28-letnią Paulinę D. Sprawą tej brutalnej zbrodni żyła cała Łódź.

25 lat pozbawienia wolności - to wyrok, jaki za "silne pobicie, pozbawienie życia przez 3 ciosy nożem" usłyszał w czwartek (19 maja) Mamuka K.

Mężczyzna będzie mógł skorzystać ze zwolnienia warunkowego po 20 latach.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w październiku 2018 r. 28-letnia Paulina zniknęła bez śladu. Rodzina kobiety rozpoczęła zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. O sprawie zrobiło się głośno w całej Łodzi. Ostatecznie odnalezione zostały zwłoki 28-latki - okaleczone ciało sprawca zbrodni wepchnął do sportowej torby i porzucił koło jednego z parków.

Jak szybko się okazało, kobieta została zgwałcona, pobita i zamordowana w jednym z mieszkań na łódzkim Polesiu. Rozpoczęły się poszukiwania głównego podejrzanego w sprawie - 43-letniego Mamuki K. To on miał ukryć ciało zamordowanej. Jeszcze przed ich rozpoczęciem, mężczyzna uciekł do Warszawy, a stamtąd wyjechał na Ukrainę. Zatrzymany został na początku listopada, w Kijowie. W czerwcu następnego roku, przewieziony został do Polski.

RUSZA PROCES MAMUKI K.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE