Wydarzenia w Łodzi

Maluchy przejmują Łódź. Najpierw Manufaktura, a następnie parada centrum miasta

2023-09-23 17:58

Niektórzy mogli już o nich zapomnieć, bo na polskich ulicach są wielką rzadkością. Jednak, można było je zobaczyć na rynku Manufaktury. Maluchy były tam do 16, a następnie wyruszyły na paradę ul. Piotrkowską.

Choć nie produkuje się ich od 23 lat, to dziś w Łodzi jest ich pełno - ponad sto maluchów zaparkowało na rynku Manufaktury! Fiaty 126p były tam do szesnastej. A co o maluchach powiedzieli zebrani?

- Mam sentyment do tych samochodów. To moje pierwsze auto, którym woziłam bardzo dużo towaru. To jest samochód, do którego da się zmieścić niebotyczne ilości rzeczy, a nie wygląda.

- Gdzieś się dojechało, gdzieś trzeba było coś naprawić i dojechać. Były przygody i było bardzo fajnie. […] Jeżeli chodzi o ilość osób, które nim przewiozłem, to mój rekord nie jest jakoś bardzo wygórowany, bo to była chyba 7. Wtedy też wyglądało się inaczej, to było jakieś 30 kilogramów temu.

- Malucha można pokochać za to, że jeździ, że nie jeździ, że się psuje, że jest mały, wszędzie się zmieści. Za wszystko.

Po siedemnastej maluchy wyruszyły na paradę ul. Piotrkowską.

Nowi mieszkańcy Orientarium Zoo Łódź
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE