Maja Komorowska odsłoniła swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!

i

Autor: Ela Piotrowska

Maja Komorowska ma swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!

2021-06-26 17:56

"Filmowa Łódź, mimo przeciwności, będzie istnieć" - przepowiada wybitna aktorka. W sobotę, 26 czerwca, w samo południe, w Łódzkiej Alei Sław Polskiej Kinematografii Maja Komorowska odsłoniła swoją gwiazdę.

Maja Komorowska nie kryła wzruszenia i podziękowała za gwiazdę wszystkim zaangażowanym w ten projekt. - Tak bardzo dziękuję miastu Łódź i wszystkim którzy sprawili że tu jestem. Kiedy pół roku temu Małgosia zadzwoniła do mnie i mówiła o tej gwieździe nie wierzyłam, że to będzie możliwe. Mam takie poczucie, że zdążyliście. Jestem bardzo wdzięczna, dużo wspomnień mam z Łodzi - mówiła podczas uroczystości Maja Komorowska i przypomniała, że wielokrotnie pracowała w naszym mieście. - Grałam w filmach. Występowałam gościnnie w spektaklach. Przyjeżdżaliśmy do Łodzi m.in. z Krystianem Lupą.

Maja Komorowska odsłoniła swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!

i

Autor: Ela Piotrowska

Inicjatorem powstania Łódzkiej Alei Sławy był Jan Machulski, a gwiazdy zaprojektował Andrzej Pągowski. Znany grafik, który specjalnie przyjechał na uroczystość powiedział nam - Bardzo się cieszę że kolejna wielka aktorka miała możliwość odsłonięcia gwiazdy, którą zaprojektowałem już wiele lat temu dla Janka Machulskiego. Maja powiedziała bardzo ważną rzecz - zdążyliście. Myślę, że trzeba przyśpieszyć, by osoby które zasługują na gwiazdy mogły się cieszyć z ich odsłonięcia, tak jak dzisiaj Maja Komorowska.

Maja Komorowska odsłoniła swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!

i

Autor: Ela Piotrowska

Znany krytyk filmowy, pisarz i wykładowca Łódzkiej Szkoły Filmowej Łukasz Maciejewski podkreśla, że Maja Komorowska jest wciąż czynna, bardzo aktywna i w pełni zasługuje na gwiazdę w Łódzkiej Alei Sławy. - To jest to ten rzadki i wyjątkowy przypadek, kiedy uhonorowana przydaje prestiżu honorującym, bo to jest rzeczywiście nadzwyczajna postać polskiej kultury - mówił Łukasz Maciejewski, który w EC1 poprowadził spotkanie z wybitną aktorką.

Na uroczystość przyjechało do Łodzi wiele znanych osób ze świata teatru i filmu. - Cieszę się, że znowu jestem na Piotrkowskiej, dzisiaj Łódź jest bardzo szczęśliwa, Maja na pewno jest szczęśliwa i my jesteśmy szczęśliwi, że jesteśmy tu z nią - mówiła znana aktorka filmowa Irena Karel.

- To wielkie święto filmowej Łodzi. Odsłonięcie każdej gwiazdy zawsze jest wielkim wydarzeniem, ale dziś wszystko jest zwielokrotnione, bo mamy do czynienia z postacią wyjątkową. Cieszymy się, że Maja Komorowska jest z nami i czekamy na jej kolejne wspaniałe role - mówił Rafał Syska, dyrektor Narodowego Centrum Kultury Filmowej w Łodzi.

Maja Komorowska odsłoniła swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!

i

Autor: Ela Piotrowska

Do tej pory na Piotrkowskiej odsłonięto ponad 70 gwiazd, którymi uhonorowano zasłużonych dla polskiej kinematografii m.in - Krzysztofa Kieślowskiego, Andrzeja Wajdę, Romana Polańskiego, Krzysztofa Zanussiego, Tadeusza Łomnickiego, Krystynę Jandę, Janusza Gajosa, Gustawa Holoubka, Wojciecha Pszoniaka. Swoje gwiazdy w Łodzi mają też operatorzy filmowi, kompozytorzy i producenci.