Ma do pokonania 2 tysiące kilometrów rowerem napędzanym siłą rak

2020-05-13 12:09
Krzysztof Jarzębski
Autor: Pamso Pabianice

Niepełnosprawny sportowiec z Pabianic Krzysztof Jarzębski wyrusza na kolejną wyprawę. Wyjazd ma cel charytatywny: zbiórkę pieniędzy na remont domu dziecka i szkoły podstawowej.

Pan Krzysztof, lat 63, wystartuje z Łodzi, dojedzie przez Bydgoszcz do Gdańska, Szczecina i wróci przez Katowice. Dziennie będzie pokonywał ok. 300 km. - Dłońmi zmieniam przerzutki, a siłą mięśni rąk napędzam rower. Przy zjazdach osiągam prędkość do 80 km na godzinę.

Sportowiec z Pabianic na swoim napędzanym ręcznie rowerze zjechał już całą Europę i Amerykę. Tym razem musiał przygotować się dodatkowo z powodu pandemii.- Mam przyłbicę do zakrywania twarzy na postojach i przy kontakcie z mediami. Oczywiście na trasie jadę bez zakrywania twarzy, dostałem taką zgodę od policji.

Pan Krzysztof przed 30. laty stracił obydwie nogi wskutek choroby nowotworowej. Na wyprawę charytatywną wyrusza z Łodzi 2 czerwca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE