Straż pożarna / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay

Łódzkie. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym! Jedna osoba ranna

2021-08-26 10:28

Jedna osoba została ranna w wyniku wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Przedborzu ( woj. łódzkie), do którego doszło w czwartek (26 sierpnia) rano. Poszkodowana to 68-letnia kobieta, która trafiła do szpitala z rozległymi oparzeniami.

Około godz. 6 w czwartek do straży pożarnej dotarło zgłoszenie o pożarze w domu jednorodzinnym przy ul. Korycińskiej w Przedborzu. Na miejsce udały się dwa zastępy straży z Radomska oraz trzy zastępy OSP, pogotowie ratunkowe i policja.

"Poszkodowana jeszcze przed przybyciem straży opuściła budynek. 68-latka z poważnymi oparzeniami ok. 60 proc. ciała została odwieziona do szpitala. Z jej relacji oraz ze wstępnych ustaleń wynika, że w domu doszło do wybuchu gazu" - powiedział PAP oficer prasowy radomszczańskiej PSP kpt. Marek Jeziorski.

W trakcie akcji gaśniczej strażakom udało się zapobiec kolejnym wybuchom, ponieważ z objętego pożarem budynku wynieśli dwie 11-kilogramowe butle z gazem propan-butan.

"Warto przy tej okazji wspomnieć, że w pomieszczeniach mieszkalnych ze względów bezpieczeństwa może znajdować się jedynie jedna taka butla. Zakaz przechowywania dodatkowych butli z propanem-butanem obejmuje także piwnice czy poddasza" - dodał Jeziorski.

Raport z anteny 25.08, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE