Łódzkie. Tragiczny wypadek koło Rawy Mazowieckiej. Nie żyje czwarta ofiara zderzenia busa z ciężarówką

2021-09-17 8:57
policja grudziadz poszukiwania
Autor: Radio ESKA Mężczyzna ostatni raz widziany był 6 września

Nie udało się uratować życia czwartego mężczyzny podróżującego w środę busem, który zderzył się z ciężarówką w powiecie rawskim (woj. łódzkie). W szpitalu zmarł ciężko ranny 37-letni obywatel Ukrainy - podał w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Nie żyje czwarty mężczyzna z busa, który zderzył się w środę z ciężarówką we wschodniej części regionu łódzkiego.

Do tragicznego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 707 w okolicach miejscowości Niemgłowy w gminie Cielądz w powiecie rawskim (Łódzkie). "Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą gminną doszło do zderzenia volkswagena transportera z ciężarowym manem z przyczepą. Na skutek wypadku śmierć na miejscu poniosło trzech mężczyzn podróżujących busem" – poinformowała w środę PAP rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej mł. asp. Agata Krawczyk.

Prokurator Kopania podał w czwartek po południu kolejną informację związaną z tym wypadkiem. "Niestety, nie udało się uratować życia kolejnego mężczyzny podróżującego volkswagenem. Zmarł 37-letni obywatel Ukrainy, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala" - przekazał. "Bilans zdarzenia jest tragiczny - zginęli 4 mężczyźni w wieku od 37 do 39 lat, dwaj z nich to Polacy, a dwaj obywatele Ukrainy. 22-letni mężczyzna kierujący tirem przebywa w szpitalu. W chwili wypadku był trzeźwy" - relacjonował rzecznik.

Prokurator podał już wstępne ustalenia dotyczące tragedii w powiecie rawskim. "Prawdopodobną przyczyną wypadku mogło być wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, przez kierującego busem, który jechał drogą podporządkowaną" - przekazał. "Wyciągnięcie jednoznacznych wniosków w tym zakresie możliwe będzie po uzyskaniu opinii biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków, której opracowanie poprzedzone będzie oceną stanu technicznego pojazdów" - dodał Kopania

Śledztwo prowadzi prokuratura w Rawie Mazowieckiej.

Raport z Anteny 16.09
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE