Łódzkie szpitale ograniczają odwiedziny na oddziałach

2020-02-18 15:06
szpital
Autor: Pixabay.com, CC0, fot. Parentimgupstream

Decyzja ta ma zmniejszyć ryzyko zachorowań na grypę i choroby grypopodobne. Sanepid ostrzega, że wchodzimy właśnie w najbardziej niebezpieczny sezon.

Jednym ze szpitali ograniczających odwiedziny rodzin jest Centrum Zdrowia Matki Polki. - Do pacjenta może przychodzić tylko jedna osoba z najbliższej rodziny, i to za zgodą ordynatora. Obowiązuje zakaz odwiedzin przez osoby zakatarzone i kaszlące. Mamy szczególnych pacjentów, o których musimy w sposób szczególny dbać – argumentuje rzecznik placówki Adam Czerwiński. - Opiekujemy się kobietami ciężarnymi, noworodkami, mały mi dziećmi, a także pacjentkami onkologicznymi – dodaje.

Wprowadzane obostrzenia są z pożytkiem i dla rodzin, i dla pacjentów - zauważa wiceprezydent Adam Wieczorek. - Gdy jesteśmy nawet lekko podziębieni i odwiedzamy chorych, podwyższamy ryzyko zachorowania przez pacjentów na oddziale, ale też sami narażamy się na przejęcie jakiejś choroby.

Na oddziałach pediatrycznych wielu szpitali obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin.

Tylko w ostatnim tygodniu na grypę i choroby grypopodobne zachorowało w woj. łódzkim prawie 12 tysięcy osób. Z danych łódzkiego Sanepidu wynika, że od początku roku tzw. sezonu epidemiologicznego, czyli od 1 września, takich zachorowań stwierdzono w naszym województwie prawie 120 tysięcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE