Łódzkie szkoły szykują sie na powrót najmłodszych uczniów. Dzieci odliczają dni do spotkania z kolegami! [AUDIO]

2021-01-12 17:50 Ela Piotrowska
Łódzkie szkoły szykują się na powrot dzieci
Autor: Ela Piotrowska

W poniedziałek, 18 stycznia, uczniowie wracają do szkoły. Zajęcia stacjonarne przewidziano tylko dla dzieci z klas nauczania początkowego.

Zawsze powrót po feriach do szkoły był trudny i wszyscy chcieli by zimowa przerwa trwała dłużej. Teraz, w dobie pandemii, najmłodsi uczniowie chcą jak najszybciej spotkać się z kolegami i swoja panią. - Nie chcemy już sami siedzieć w domu. Chcemy się uczyć w szkole, bawić się i żeby było tak jak kiedyś - mówili uczestnicy półkolonii w SP nr 141 w Łodzi.

Również nauczyciele cieszą się, że będą uczyć stacjonarnie, a nie on line. - Tęsknimy za uczniami, ich uśmiechami, a nawet za tym szkolnym harmiderem i hałasem. Przyznają , że prowadzenie zajęć w sieci jest o wiele trudniejsze niż tradycyjnych lekcji.

Łódzkie szkoły szykują się na powrot dzieci
Autor: Ela Piotrowska

W Szkole Podstawowej nr 2 w Łodzi uczą się tylko najmłodsze dzieci. - Przygotowanie placówki i później przestrzeganie reżimu jest dużym wyzwaniem, ale jesteśmy gotowi na przyjęcie uczniów - mówi dyrektor dwójki Marzena Nowakowska.

Teraz nauczyciele i pracownicy obsługi łódzkich szkół  są testowani na obecność koronawirusa. Jednak woleliby się już zaszczepić, a nie tylko zgłaszać na wymazy.

Z dziećmi i nauczycielami z SP nr 141 oraz dyrektorem SP nr 2 w Łodzi rozmawiała Ela Piotrowska. Posłuchajcie:

Dzieci wracają do szkoły