królik

i

Autor: Pixabay.com

Łódzkie. Śmierć królika z bożonarodzeniowej szopki. To efekt przetrzymywania na mrozie?

2022-01-10 13:15

Biegły powołany ws. znęcania się nad zwierzętami z szopki bożonarodzeniowej w Łęczycy (woj. łódzkie) wskazał, że przetrzymywanie na mrozie królika mogło być przyczyną jego śmierci - podał w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania

Prokuratura w Łęczycy (Łódzkie) otrzymała wyniki sekcji królika, który padł w szopce zbudowanej na terenie parku miejskiego na Święta Bożego Narodzenia.

"W wyniku sekcji stwierdzono, że przyczyną śmierci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa, do której mógł przyczynić się wylew krwi do mózgoczaszki, będący konsekwencją urazu lub mający inne nieustalone podłoże. Biegły nie stwierdził odmrożeń" - poinformował. "W ocenie biegłego, przetrzymywanie zwierzęcia w warunkach niskiej temperatury mogło stanowić zagrożenie dla jego życia i zdrowia" - podkreślił

"Postępowanie dotyczące znęcania się nad zwierzętami trwa. Czynionych jest szereg ustaleń mających na celu odtworzeniem szczegółów związanych z umieszczeniem i pobytem zwierząt w szopce. Wnioski wyciągane będą po uzupełnieniu materiału dowodowego" - relacjonował Kopania. Jak wyjaśnił Prokuratura Rejonowa w Łęczycy prowadzi postępowanie w sprawie czynu polegającego na znęcaniu się nad zwierzętami z szopki zbudowanej w parku miejskim na Święta Bożego Narodzenia. Na mrozie padł jeden z królików.

"To efekt zgłoszenia osoby, która 25 grudnia 2021 roku stwierdziła, że jeden z królików umieszczonych w szopce zbudowanej na terenie parku miejskiego na Święta Bożego Narodzenia padł, co mogło być konsekwencją niewłaściwego zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi" - mówił 29 grudnia Kopania. "W szopce oprócz królików znajdowały się trzy owce. Zwierzęta przewieziono do pomieszczeń zapewniających im należytą ochronę" - zaznaczył kilkanaście dni temu rzecznik łódzkiej prokuratury.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza w tym roku kąpieli słonia Aleksandra z łódzkiego ZOO