schronisko

i

Autor: UMŁ

zwierzęta

Łódzkie schronisko poszukuje osób kochających czworonogi. Ruszył nabór na wolontariuszy

2024-02-08 13:19

Łódzkie schronisko się rozbudowuje. Z tego powodu ogłoszono nabór na 50 wolontariuszy, którzy pomogą przy czworonogach, ale nie tylko to będzie należało do ich obowiązków. O szczegółach przeczytacie poniżej.

Łódzkie schronisko czekają w tym roku duże zmiany

Schronisko dla zwierząt w Łodzi przy ulicy Marmurowej czeka w tym roku wielka przemiana, której celem jest przede wszystkim zwiększenie liczby adopcji i zmniejszenie liczby zwierzaków przebywających w placówce. W jaki sposób? Przede wszystkim usprawniony zostanie kontakt z działem adopcji. Będą one prowadzone codziennie w oparciu o prostszą ankietę dostępną on-line. Co ważne, zniknie też opłata za wydawanie zwierząt. 

Zwierzęta, które trafią do schroniska, ale posiadające właściciela, będą natomiast wydawane całodobowo.

Wprowadzone zostaną też czasowe adopcje. Dotyczyć będą np. przypadkach zwierząt, które czekają na zakończenie postępowań sądowych. Powstanie specjalny pokój adopcyjny, ponieważ takiego pomieszczenia do przyjaznych adopcji do tej pory w schronisku brakowało.

Placówkę czeka również wielki remont, który pozwoli zwierzętom na przebywanie w bardziej komfortowych warunkach, a gościom schroniska na bardziej przyjazne warunki adopcji.

Zostań wolontariuszem w schronisku przy Marmurowej

Dodatkowo, schronisko w Łodzi ogłosiło właśnie nabór na 50 wolontariuszy, którzy pomogą przy codziennych obowiązkach z psami i kotami, ale nie tylko. Zgodnie z nowym planem, wolontariusze mają być zaangażowani również w aktywną promocję adopcji i działania w social mediach. 

Jakie są wymagania? Muszą to być osoby pełnoletnie, empatyczne, kochające zwierzęta, mogące poświęcić na prace minimalnie kilka godzin tygodniowo. Tylko tyle i aż tyle.

Wszyscy zainteresowani proszeni są o przesłanie ankiety, którą można pobrać na stronie schroniska.

Wybrani nowi wolontariusze zostaną przeszkoleni przez doświadczonych kolegów i koleżanki oraz przez nową koordynatorkę.

Tłusty czwartek u gwiazd. Kuba Wojewódzki przebił Magdę Gessler