Łódzkie: Protestu mieszkańców i okromne korki na DK14 przy wjeździe do Łodzi

2021-07-22 12:50 Róża Perszon
Łódzkie: Z powodu protestu mieszkańców są duże korki na DK14 przy wjeździe do Łodzi
Autor: Pixabay.com

Kierowcy, chcący dziś (22 lipca) wjechać do Łodzi od strony Łowicza, mogli utknąć w korkach. Na drodze krajowej nr 14 na ul. Strykowskiej przy ul. Jana i Cecylii przed południem trwała blokada mieszkańców okolicznych domów protestujących przeciwko projektowi zmiany planu zagospodarowania przestrzennego.

Zapowiedziana przez mieszkańców blokada uniemożliwiała wyjazd z Łodzi i wjazd do miasta na drodze krajowej nr 14. To część trasy Łódź - Stryków - Głowno - Łowicz w kierunku skrzyżowania autostrad A1 i A2.

 

Aby uniknąć planowanej od godz. 9.00 do godz. 10.00 blokady na ul. Strykowskiej, w pobliżu Parku Wzniesień Łódzkich przy ul. Jana i Cecylii, kierowcy skręcali w ul. Okólną i wyjeżdżali przy ul. Marii Piotrowiczowej.

Ok. godz. 10.00 miał się zakończyć protest mieszkańców okolic Parku Wzniesień Łódzkich przy ul. Strykowskiej na wysokości ul. Jana i Cecylii w Łodzi.

Policja przekazała, że, o ile nie było większych problemów z wyjazdem z miasta w stronę Strykowa, to przy wjeździe do Łodzi tworzyły się spore korki. "Staramy się te problemy ograniczyć. Co kwadrans protestujący przepuszczają auta, ale i tak tworzą się korki przy wjeździe do Łodzi. Policjanci wskazują objazdy. Blokada ma potrwać do godz. 10.00" - powiedziała PAP sierż. Jadwiga Czyż z łódzkiej drogówki i dodała, że rozładowywanie zatorów w ruchu może potrwać dłużej.

Mieszkańcy protestują przeciwko projektowi zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w pobliżu Parku Wzniesień Łódzkich, co - ich zdaniem - spowoduje spadek wartości rynkowej działek w tej okolicy. 

To WOJNA O WIEŚ! Tak protestowali rolnicy 20 lipca
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE